Ακόμα σκοράρουν…

Η μονοτονία των προπονήσεων στο Πήλιο «έσπασε» σήμερα με φιλικό που έδωσε ο Παναιτωλικός με ομάδα επίλεκτων της περιοχής. Ήταν μια ευκαιρία αλλαγής παραστάσεων, αφού η δυναμικότητα του αντιπάλου δεν επιτρέπει τίποτα περισσότερο. Το τελικό 11-0 (!) τα λέει όλα. Ο Μοράρ πέτυχε δύο γκολ, ένα αυτογκόλ οι αντίπαλοι και από ένα οι Ουίλιαν, Βασιλούδης, Ντίας, Τσιγγάρας, Ιταμπέλ, Μανά, Παρράς, Κόκκορης.

Ο Δέλλας χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίκτες. Στο α’ ημίχρονο έπαιξαν οι Γιαννακόπουλος, Άργκους, Χαντάκιας, Λιάβας, Ρότσα, Πάουλο, Αγρόδημος, Βασιλούδης, Ουίλιαν, Ντίας, Μοράρ και στο β’ οι Κυριακίδης, Μιχάι, Μαλής (70’ Γιαννιώτης Δ.), Μπελεβώνης, Τσοκάνης, Έρικσον, Τσιγγάρας (70’ Νταλακούρας), Ιταμπέλ, Κόκκορης, Μανά, Βακράκος (70’ Παρράς).

Δεν χρησιμοποιήθηκαν ο Μάζουρεκ που βρίσκεται σε περίοδο αποθεραπείας μετά την αρθροσκόπηση μηνίσκου, το Ηλ. Γιαννιώτης που έχει δρόμο μπροστά του μετά την επέμβαση (ρήξη χιαστού) που έκανε και ο Μαρινάκης, ο οποίος έχει ενόχληση στο πέλμα. Δεν χρησιμοποιήθηκαν επίσης οι «μικροί» τερματοφύλακες Κουσιάδης – Θεοδωρόπουλος.