Ατρόμητος – Παναιτωλικός (0-1, live)

Καλησπέρα σας,
μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς του Παναιτωλικού στο Περιστέρι όπου θα ντεμπουτάρει ο Τραϊανός Δέλλας στον πάγκο του.

Η πρώτη ενδεκάδα του 42χρονου τεχνικού αποτελείται από τους Κυριακίδη (πορτιέρο), Μαρινάκη, Ροντρίγκες, Μιχάι, Τσοκάνη (στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά), Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο (στο «6» και «8»), Μάζουρεκ («οργανωτή»), Ρόσα, Ντίας (άκρα) και Μοράρ (σέντερ φορ).

Οι γηπεδούχοι θα έχουν διάταξη 4-3-3 και τους Γιαννιώτη, Γιαννούλη, Ρισβάνη, Χατζηισαΐα, Κιβρακίδη, Βασιλακάκη, Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς, Ουάρντα, Ντιγκινί και Ντάουντα.

Αρκετοί φίλοι του Παναιτωλικού είναι στο γήπεδο.

Ολα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

1′ Οι παίκτες του Παναιτωλικού άλλαξαν ωραία την μπάλα, ο Ρόσα μπήκε στην περιοχή του Ατρόμητου, όμως άνοιξε το κοντρόλ και ο Γιαννιώτης βγήκε και μπλόκαρε.

Η ομάδα έχει ξεκινήσει καλά.

Ο Μάρκος Πάουλο παίζει στο ίδιο ύψος με τον Μάζουρεκ και η ομάδα πιέζει καλά.

9′ Κίτρινη στον Ρισβάνη.

Τα «καναρίνια» έχουν μπει δυνατά και πιέζουν ψηλά.

Υπάρχει διακοπή για τραυματισμό του Ουάρντα.

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο.

O Αρετόπουλος έχει «αφήσει» 2-3 φάουλ παικτών του Ατρόμητου.

Μετά από 20 λεπτά ο Παναιτωλικός δείχνει να ελέγχει το ματς.

21′ Κακό σουτ του Ντάουντα, η μπάλα πέρασε άουτ.

O Ατρόμητος δημιουργεί ρήγματα από την δεξιά πλευρά του Παναιτωλικού.

25′ Σουτ του Βασιλακάκη, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

Η πρώτη ουσιαστική επίσκεψη του Ατρόμητου στα «καρέ» του Παναιτωλικού.

Στα τελευταία λεπτά τα «καναρίνια» κάνουν εύκολα το λάθος.

Συμπληρώσαμε το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης.

34′ Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση, όμως ο Γιαννιώτης βγήκε και μπλόκαρε την μπάλα προ του Μοράρ.

Ο Μάντσον έχει κάνει 3 φορές φάουλ στο… όριο για κάρτα, αλλά δεν έχει δει καμία.

Ο Παναιτωλικός τα…χαλάει στην τελική του πάσα.

Φτάσαμε στο 42′.

Πιέζει ο Παναιτωλικός, που κερδίζει συνεχή κόρνερ από τη δεξιά του πλευρά.

Οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου θα είναι 2 λεπτά.

45’+1′ Σουτ του Μοράρ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς του Ατρόμητου.

45’+2′ Σουτ του Ουάρντα, έδιωξε ο Κυριακίδης.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ολα είναι έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μισού.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΙΣΟΥ

ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ

0-1. 49′ Ο Φάρλεϊ Ρόσα με ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σουτ έξω από την περιοχή,έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη.

52′ Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

53΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ.

Πέναλτι για τον Ατρόμητο, καθώς ο Αρετόπουλος θεώρησε πως ο Ροντρίγκες έκανε χέρι.

55′ Ο Κυριακίδης «νίκησε» τον Ουάρντα από την άσπρη βούλα.

Αυτή τη στιγμή χρειάζεται «καθαρό» μυαλό.

60’Κίτρινη στον Μπουσουλάτζιτς.

Πιέζει ο Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά.

66 Ο Ούμπιδες στη θέση του Μπουσουλάτζιτς,

70′ Κίτρινη στον Μοράρ.

Πιέζει ο Ατρόμητος.

75′ Ο Ρόσα έδωσε ωραία πάσα στον Τσοκάνη, που μπήκε στην περιοχή, σούταρε αλλά ο Γιαννιώτης έδιωξε σε κόρνερ.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.

81′ Σουτ του Κιβρακίδη, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

Ετοιμάζεται ο Κλέσιο για τον Παναιτωλικόλ

84′ Ο Κλέσιο αντί του Ντίας.

85′ Ο Κυριακίδης απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Βασιλακάκη.

86′ Ο Σάκιτς στη θέση του Γιαννούλη.

88′ Ο Χαντάκιας στη θέση του Μάζουρεκ.

Ο Δέλλας θα ρίξει και 3ο στόπερ στο ματς.

88′ Ο Καρσαλίδης στη θέση του Ρισβάνη.

90′ Σουτ του Ρόσα, η μπάλα πέρασε άουτ.

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5 λεπτά.

Απομένουν 4 λεπτά.

90’+3′ Ο Γιαννιώτης στη θέση του Ρόσα.