Δύο νυν και ένας πρώην

Δύο παίκτες του Παναιτωλικού και ένας πρώην, ήταν στην παρέα της Εθνικής Ελπίδων που συμμετείχε στο διεθνές τουρνουά “Λομπανόφσκι” στο Κίεβο. Ο Νίκος Κουσιάδης και ο Στάθης Βασιλούδης πήραν 90 λεπτά συμμετοχής με το Εθνικό συγκρότημα. Ο νεαρός πορτιέρο αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του πρώτου αγώνα με τη Σλοβενία (ήττα με 3-1). Ο Βασιλούδης έπαιξε στο α’ ημίχρονο εκείνου του αγώνα και στο β’ του αγώνα με την Ουκρανία (νίκη 3-1).

Στην αποστολή ήταν και ο πρώην συμπαίκτης τους στην Κ20, ο Παναγιώτης Μωραΐτης, που πλέον παίζει στην Παναχαϊκή, με τον Παναιτωλικό να διατηρεί ποσοστό των δικαιωμάτων του. Ο Μωραΐτης, που πέτυχε το γκολ του αγώνα με τη Σλοβενία, είχε την ευκαιρία να τα πει όλες αυτές τις μέρες με τα φιλαράκια του. Και να φωτογραφηθούν στην Ουκρανική πρωτεύουσα: