Κέρκυρα-Παναιτωλικός (0-0, live)

Καλησπέρα σας,
μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς με την Κέρκυρα.

Ο Μάκης Χάβος προχώρησε σε ορισμένες αλλαγές, απόρροια και των απουσιών που έχει καθώς δεν υπολογίζει στους Ρότσα και Κλέσιο. Ο κόουτς των «κυανοκίτρινων» θα ξεκινήσει με τον Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τον Τσοκάνη αριστερό μπακ, τον Μύγα δεξιό, τους Κούσα, Χαντάκια στα στόπερ, τους Μάκο, Μάρκος Πάουλο στον άξονα, τον Λόπες σε ρόλο οργανωτή, τους Ρόσα, Ρέι στα άκρα και τον Παπαδόπουλο στην κορυφή της επίθεσης.

Οι Φαίακες από την πλευρά τους θα ξεκινήσουν με τους Κουτζαβασίλη, Γκόμες, Ντιμιτρόφσκι, Ζαραδούκα, Σπίνουλα, Κεϊτά, Σιόντη, Ιωάννου, Κόντο, Ντιόγκο και Τουράμ.

Ολα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4′ Ο Σιόντης πρόλαβε τον Λόπες που ήταν έτοιμος να απειλήσει μέσα από τη περιοχή του Κουτζαβασίλη.

Τα «καναρίνια» έχουν μπει καλά και δημιουργούν προϋποθέσεις για γκολ.

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο και η ομάδα έχει ρυθμό.

18′ Κίτρινη στον Χαντάκια.

Στις εξέδρες υπάρχουν και φίλοι του Παναιτωλικού.

Συμπληρώσαμε 25 λεπτά παιχνιδιού, χωρίς τη «μεγάλη» φάση.

Στο 30′ ακόμη δεν υπάρχει τελική στο ματς.

33′ Ο Ρέι έκανε το γύρισμα, η μπάλα κόντραρε στον Σπίνουλα, άλλαξε πορεία και αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι του Κουτζαβασίλη. Ο Παναιτωλικός «άγγιξε» το γκολ.

Πέναλτι για την Κέρκυρα.

Σε σέντρα του Γκόμες, ο Τσοκάνης απομάκρυνε την μπάλα με τα χέρια και ο ρέφερι Ζαχαριάδης καταλόγισε το πέναλτι.

39′ Ο Κυριακίδης απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Κυριακίδη.

44′ Κίτρινη στον Κεϊτά.

45’+1′ Σουτ του Ρέι, ο Κουτζαβασίλης έχασε τον έλεγχο της μπάλας, όμως την μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια προ του Παπαδόπουλου.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Οι Μπράβο και Ροντρίγκες θα περάσουν στο ματς για τον Παναιτωλικό.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
46′ Ο Χαντάκιας στη θέση του Ροντρίγκες.
46΄Ο Μπράβο στη θέση του Μάρκος Πάουλο. Ο μέσος του Παναιτωλικού έχει ένα πρόβλημα τραυματισμού και για αυτό αντικαταστάθηκε. Αισθάνονταν ενοχλήσεις στον προσαγωγό.

47′ Σουτ του Τουράμ η μπάλα πέρασε άουτ.
48′ O Τουράμ δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα όπως θα ήθελε, μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκόμες.

49′ Κεφαλιά του Παπαδόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.

60′ Ο Παμλίδης στη θέση του Κόντου.

61′ Ωραία προσπάθεια του Ρόσα, που βγήκε απέναντι στον Κουτζαβασίλη που όμως απέκρουσε το πλασέ του. Ο Παναιτωλικός «αγγίζει» το γκολ.

68′ Ο Ντουαλά στη θέση του Κέβιν.

70′ Κίτρινη ο Μπράβο.

73′ Κίτρινη ο Ντιμιτρόφσκι.

78′ Σουτ του Ντουαλά, απέκρουσε ο Κυριακίδης.

80′ Κίτρινη στον Ντουαλά.

82′ Σουτ του Λόπες μέσα από τη περιοχή, ο Κουτζαβασίλης απομάκρυνε με τις γροθιές.

83′ Ο Γεωργίου στη θέση του Γκόμες.

Ο Μουνιός θα περάσει στη θέση του Ρόσα που έχει ένα μικροπρόβλημα.

84′ Ο Μουνιός στη θέση του Ρόσα.

87′ Ο Μουνιός σούταρε μέσα από την περιοχή της Κέρκυρας, η μπάλα πέρασε άουτ.

89′ Ο Παπαδόπουλος από κοντά μετά από εκτέλεση κόρνερ, δεν κατάφερε να «νικήσει» τον Κουτζαβασίλη.

90’+1′ Κίτρινη στον Παμλίδη.