Κέρκυρα-Παναιτωλικός (1-0, live)

Καλησπέρα σας,
μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο την αναμέτρηση του Παναιτωλικού στην Κέρκυρα.

O Μάκης Χάβος δεν υπολογίζει στους Μπεχαράνο, Λόπες, Τσοκάνη και έκανε την έκπληξη, βάζοντας τον νεαρό Παρρά στο αριστερό άκρο της άμυνας. Ο 20χρονος έπαιξε για πρώτη φορά στο Κύπελλο με την Ξάνθη.

Ετσι ο Κυριακίδης θα είναι κάτω από τα γκολπόστ, οι Παρράς, Μόρας, Μιχάι, Μαρινάκης στην άμυνα, οι Μπράβο, Πάουλο στον άξονα και οι Ντίας, Μάζουρεκ, Ρόσα τριάδα πίσω από τον Μοράρ.

Ο Αλέκος Βοσνιάδης αντιμετωπίζει δυο προβλήματα με τις απουσίες των Τουράμ και Ντουαλά, βάζοντας στις θέσεις τους τον Παμλίδη και τον Ζορμπά. Από εκεί και πέρα, ο Γιαννακόπουλος στο τέρμα, με τους Γρομητσάρη, Ιωάννου στα στόπερ. Δεξιά ο Σπίνουλας, αριστερά ο Ντιόγκο, αμυντικοί μέσοι ο Σιόντης με τον Αρτυματά, δεξί εξτρέμ ο Γκομές και αριστερό ο Επστάιν.

Οι φίλοι του Παναιτωλικού είναι και στην Κέρκυρα.

Ολα είναι έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

Ορεξάτος έχει ξεκινήσει ο Παναιτωλικός.

4′ Κεφαλιά του Μιχάι σε κόρνερ του Μάζουρεκ, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.

Τα «καναρίνια» ελέγχουν τον ρυθμό.

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο.

10′ Κεφαλιά του Παμλίδη, ο Κυριακίδης έδιωξε εντυπωσιακά.

Η πρώτη καλή στιγμή των γηπεδούχων.

12′ Κίτρινη στον Αρτυματά.

Στα τελευταία λεπτά οι Φαίακες έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο.

17′ Νέα κεφαλιά του Παμλίδη από κοντά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Ο Παναιτωλικός έχει «θέμα» με την μπάλα στον αέρα.

Φτάσαμε στο 20′

Οι παίκτες του Χάβου προσπαθούν να βρουν με κάθετες πάσες τον Μοράρ.

23’Κίτρινη στον Ντίας.

24′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιόγκο, η μπάλα πέρασε άουτ.

25′ Κίτρινη στον Σιόντη.

29′ Ωραίο σουτ του Μάζουρεκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε «ξυστά» άουτ.

32′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα, όταν ο Κυριακίδης απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Γκόμες.

Τα «καναρίνια» έχουν ανασταλτικά ζητήματα.

O ρέφερι «χαρίστηκε» στον Σιόντη, που θα μπορούσε να αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη σε φάουλ επί του Μοράρ.

40′ Νεα καλή στιγμή για την Κέρκυρα, με τον Επστάιν.

41′ Σουτ του Παρρά, η μπάλα πέρασε άουτ.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΙΣΟΥ

Τα «καναρίνια» δεν έχουν την φρεσκάδα των παλαιότερων αγώνων τους.

49′ Ο Ρότσα στην θέση του Παρρά.

Χωρίς ρυθμό το δεύτερο ημίχρονο.

Φτάσαμε στο 55΄, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στο παιχνίδι.

H Κέρκυρα δείχνει πιο επιθετική.

59′ Ο Κλέσιο στη θέση του Ντίας.

Ο Μαρινάκης έχει ένα πρόβλημα τραυματισμού.

64′ Σουτ του Ρότσα, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.

65′ Κίτρινη στον Μοράρ.

65′ Ο Επστάιν μπήκε στην περιοχή, αλλά πλάσαρε άουτ.

66′ Ο Νούνιες στη θέση του Επστάιν.

68′ O Κλέσιο βρέθηκε απέναντι από τον Γιαννακόπουλο, αλλά ο Γρομητσάρης του έβαλε σωτήρια την κόντρα.

68′ Κεφαλιά του Μόρα, η μπάλα πέρασε άουτ.

Η άμυνα της Κέρκυρας… αισθάνθηκε τα «καναρίνια».

70′ Κίτρινη στον Ζορμπά.

72′ O Μπαλάφας στη θέση του Ζορμπά.

74′ Κίτρινη στον Γκόμες.

74΄Ο Μύγας στη θέση του Μαρινάκη.

75′ Ο Παμλίδης μέσα από την περιοχή του Παναιτωλικού, σούταρε ψηλά άουτ.

1-0. 79′ Ο Νούνιες μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Κυριακίδη.

81′ Σουτ του Μάζουρεκ, ο Γιαννακόπουλος έδιωξε σε κόρνερ.

85′ Κίτρινη στον Μπαλάφα.

Προσπαθεί να πιέσει ο Παναιτωλικός.

88′ Κίτρινη στον Γκόμες.

88′ Ο Μπάουμαν στη θέση του Παμλίδη.

90′ Κίτρινη ο Νούνιες.

Υπάρχει διακοπή λόγω τραυματισμού του Γιαννακόπουλου.