Παναιτωλικός-ΑΕΚ (1-4, live)

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ, το πρώτο για τα «καναρίνια» στο 2018.

Ο Μάκης Χάβος θα ξεκινήσει με τον Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τον Μύγα δεξί μπακ, τους Μιχάι, Ροντρίγκες στα στόπερ, τον Ρότσα αριστερό μπακ, τους Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο στον άξονα, τους Ρόσα, Ντίας στα άκρα, τον Μάζουρεκ οργανωτή και τον Μοράρ στην κορυφή της επίθεσης.

Η Ενωση θα ξεκινήσει με τους Τσιντώτα, Γκάλο, Λαμπρόπουλο, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκη, Μπακασέτα, Γαλανόπουλο, Κονέ, Λιβάγια, Χριστοδουλόπουλο και Αραούχο. Η διάταξή της θα είναι 4-4-2 ή 3-5-2.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι φαίνεται πως θα παίξουν με τριάδα και τον Μπακασέτα μόνο στην αριστερή πλευρά.

Ολα είναι έτοιμα για τη σέντρα της αναμέτρησης.

Ο Μπακάκης είναι αρχηγός της ΑΕΚ.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

3′ Σουτ του Αραούχο, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

0-1. 6′ Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα.

Οτι χειρότερο για τον Παναιτωλικό που δέχθηκε πολύ νωρίς γκολ.

Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό.

10′ Εκτέλεση του Μοράρ, η μπάλα κόντραρε σε παίκτη της ΑΕΚ.

12′ Σουτ του Μπακασέτα μέσα από την περιοχή, ο Κυριακίδης ακούμπησε την μπάλα και με τη βοήθεια του δοκαριού του, πέρασε κόρνερ.

Η ΑΕΚ πιέζει με 3 συνεχόμενα κόρνερ.

Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό στο 16.

Η ομάδα έχει προβλήματα σε όλες τις γραμμές.

19′ Νέο σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα πέρασε άουτ.

21′ Σουτ του Χριστοδουλόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.

25′ Σουτ του Ρότσα η μπάλα πέρασε άουτ.

Υπάρχει διακοπή, καθώς τραυματίστηκε ο Μύγας.

Ο μπακ του Παναιτωλικού συνεχίζει κανονικά.

Στα τελευταία λεπτά τα «καναρίνια» έχουν βελτιωθεί αμυντικά, αλλά δεν απειλούν.

Συμπληρώσαμε το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης και ο Παναιτωλικός δεν απειλεί.

33′ Σουτ του Μπεχαράνο, η μπάλα πέρασε άουτ.

Και οι 2 τελικές των «κυανοκίτρινων» είναι με σουτ έξω από την περιοχή.

35′ Πέναλτι για την ΑΕΚ.

35′ Ο Μύγας ανέτρεψε τον Μπακασέτα και καταλογίστηκε το πέναλτι.

36′. 0-2. Ο Χριστοδουλόπουλος ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

37′ Κίτρινη ο Μπεχαράνο.

41′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό, καθώς το σουτ του Ρόσα αποκρούστηκε από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσιντώντα.

Τα «καναρίνια» βρέθηκαν κοντά ώστε να ξαναμπούν στο ματς.

43′ Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι.

44′ Κεφαλιά του Μοράρ, ο Τσιντώντας απέκρουσε σε κόρνερ.

45’+1′ 0-3. Ο Μπακασέτας έκανε εξαιρετική ενέργεια, η μπάλα έφτασε στον Αραούχο, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ Ο Κλέσιο στη θέση του Ρόσα.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Μπάκασέτας ζητάει αλλαγή για την ΑΕΚ.

49′ Μεγάλη εςυκαιρία για τον Παναιτωλικό, καθώς ο Τσιντώντας πρόλαβε τον Μοράρ, η μπάλα στρώθηκε στον Μύγα, το σουτ του οποίου απέκρουσε πάλι ο πορτιέρο της Ενωσης.

51′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, καθώς ο Μοράρ βρέθηκε απέναντι από τον Τσιντώντα, αλλά ο πορτιέρο της ΑΕΚ απέκρουσε σε κόρνερ.

51′ Ο Μασούντ στη θέση του Μπακασέτα.

55′ Σουτ του Χριστοδουλόπουλου, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

60’Ο Τοσκάνης στη θέση του Ρότσα.

60′ Ο Λόπες αντί του Χριστοδουλόπουλου.

61′. 0-4. Ο Λόπες με σουτ βρήκε δίχτυα αμέσως μετά την είσοδό του στο ματς.

Η ομάδα έχει… πετάξει λευκή πετσέτα.

64′ Ο Μοράρ έβαλε την κόντρα στον Τσιντώντα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Ρουμάνος είναι από τους λίγους που στέκονται στο ύψος των περιστάσεων.

Πέναλτι για τον Παναιτωλικό.

Η εσχάτη των ποινών καταλογίστηκε σε μαρκάρισμα του Κονέ επί του Μάζουρεκ.

68′. 1-4. Ο Μοράρ ευστόχησε από την άσπρη βούλα και μείωσε για τον Παναιτωλικό.

69′ Ο Μαρινάκης στη θέση του Μύγα.

71′ Ο Γιακουμάκης στη θέση του Αραούχο.

72′ Ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ την κεφαλιά του Λιβάια.

Το ματς εχει διαδικαστικό χαρακτήρα.

81′ Ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά, άγγιξε το 1-5.

Ο κόσμος φεύγει από το γήπεδο και λογικά…