Πεντάρα στον Άρη

Η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού επικράτησε 5-3 της αντίστοιχης του Άρη σε αγώνα που έγινε σήμερα στη Θεσσαλονίκη για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0, αλλά ο Παναιτωλικός με τρία γκολ του Ντούλια πήρε το προβάδισμα, για να ισοφαρίσει στη συνέχεια ο Άρης σε 3-3. Με γκολ που σημείωσαν στο τέλος της αναμέτρησης ο Φραγκούλης και ο Θεοτοκάτος, η ομάδα μας έφτασε στην επικράτηση. Αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Νταλιάνης (84’ Ντζάλας), Παπαχρήστος (57’ Λάκκας), Λαζαρίδης, Δήμος, Σκιαδάς, Μπελεβώνης, Θεοτοκάτος, Καρατσόλης (70’ Κρανιώτης), Ντούλιας (90’ Χρήστου), Φραγκούλης.

Η ομάδα Κ15 έχασε στον πρώτο αγώνα που έδωσε στο φετινό πρωτάθλημα από τον Άρη με 2-0, δεχόμενη ένα γκολ στο α’ ημίχρονο και ένα στις καθυστερήσεις του αγώνα. Αγωνίστηκαν οι: Πουλιάνας, Γκρέστας (75’ Καλογερόπουλος), Κουνάβας, Τσαμπάς, Ζαβέρδας, Ρουπάκης (45’ Αυγέρης), Ζέκα, Πάτρας (70’ Μπαρπαγιάννης), Ταράσης (60’ Μπαγιάτης), Παπαδόπουλος, Νικολάου.