To report του Ηρακλής-Παναιτωλικός 2-1

Ο Ηρακλής είχε το κίνητρο, «καίγονταν» για τους βαθμούς της παραμονής και τους πήρε με το τελικό 2-1 παρότι ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με 0-1!

93΄ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΜΕ 2-1 ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΗΡΑΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ!

ΓΚΟΛ Ο ΑΡΑΟΥΧΟ, 0-1 Η ΑΕΚ ΣΤΗΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑ

85΄Μια ακόμη στημένη φάση πληρώνει ο Παναιτωλικός. Ο Μπαστακός από κοντά το 2-1 για τον Ηρακλή με την άμυνα να κοιτάει.

84΄Κίτρινη στον Χαντάκια.

83΄Ακόμη μια επέμβαση του Κυριακίδη στο σουτ του Γροντή.

ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 1-3 Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

75′ Κλείνει τις αλλαγές και ο Χάβος με τον Χαντάκια αντί του Μύγα.

72΄Ο Πασάς στη θέση του Κούρου.

65΄Ο Κουτρουμάνος στην θέση του Μουνιός.

62′ Απίθανη επέμβαση του Κυριακίδη στο σουτ του Γροντή.

0-3 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΚΧΟΦ

59′ Απίθανη ευκαιρία του Λεοζίνιο, δεν πλάσαρε σωστά και μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

59′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Τσοκάνης αντί του Ρότσα.

Το ριπλέι δείχνει ότι στην φάση του γκολ ο Περόνε ρίχνει αγκωνιά στον Μπράβο και τον… βγάζει από τη μάχη.

ΒΡΟΧΗ ΤΑ ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ. 4-3 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

53΄1-1 ο Ηρακλής με τον Περόνε. Διπλό δώρο από τον Μπράβο και τον Μύγα και το παιχνίδι έρχεται στα ίσια.

49′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Κλέσιο, αλλά ο Χουάντερσον διώχνει ξανά.

46΄Σέντρα στο 2ο μέρος

Δυο μαζεμένες αλλαγές για τον Ηρακλή. Μέσα οι Μπαστακός, Γροντής, εκτός οι Αργυρόπουλος και Αγγελόπουλος.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ. 0-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ.

44΄Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπράβο με ψαλιδάκι πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς αλλά ο Στάμου πάνω στη γραμμή διώχνει με κεφαλιά σε κόρνερ.

38′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Χουάντερσον να μπλοκάρει το σουτ του Λόπες.

4-2 Η ΒΕΡΟΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Ο Παναιτωλικός έχει κυριαρχήσει πλήρως στο ματς.

31′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Ο ΡΟΣΑ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟ ΣΟΥΤ ΝΙΚΑΕΙ ΤΟΝ ΧΟΥΑΝΤΕΡΣΟΝ ΚΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

1-0 Η ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΣΤΑΪΝ

24′ Ο Ηρακλής… καίγεται για τη νίκη, αλλά ο Παναιτωλικός στέκεται πλέον καλύτερα στο παιχνίδι.

2-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 1-0 Η ΛΑΡΙΣΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ

ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΙ 3-2

ΓΚΟΛ Ο ΜΑΡΙΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. 1-0 ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

16΄Σπουδαία επέμβαση του Κυριακίδη στην κεφαλιά του Περόνε. Κόρνερ για τον Γηραιό.

15΄Χωρίς κάτι αξιόλογο συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο στο Καυτανζόγλειο.

14΄Σουτ του Ρότσα διώχνει σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

ΦΟΒΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ ΝΑ ΙΣΟΦΑΡΙΖΟΥΝ ΣΕ 2-2

ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 1-2 Η ΒΕΡΟΙΑ

9′ Αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό, σουτ του Λόπες άουτ.

0-2 ΚΑΙ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ

0-2 Ο ΠΑΟΚ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

-Πιέζει ο Ηρακλής για το γρήγορο γκολ.

5′ Σουτ του Λεοζίνιο, η μπάλα βρίσκει στον Ρότσα και κόρνερ.

ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1 ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ

ΓΚΟΛ Ο ΟΥΑΡΝΤΑ ΚΑΙ 0-1 Ο ΠΑΟΚ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ

2′ Φάουλ για τον Ηρακλή σε εξαιρετική θέση.

1΄Σέντρα στο ματς

-Όρκος νίκης από τους παίκτες του Ηρακλή.

-Oι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Κούρος, Στάμου, Αγγελόπουλος, Τζανετόπουλος, Ιντζόγλου, Αργυρόπουλος, Μοντέιρο, Περόνε, Λεοζίνιο

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μύγας, Ρότσα, Παπάζογλου, Κούσας, Μπράβο, Λόπες, Ρόσα, Ρέι, Κλέσιο, Μουνιός

ΜΙΚΡΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

-Για την αποψινή αναμέτρηση στην διάθεση του Χάβου δεν είναι οι τιμωρημένοι Μάρκος Πάουλο και Ροντρίγκες, οι τραυματίες Παπαδόπουλος, Μαρκόβσκι, Παπουτσογιαννόπουλος, αλλά και ο Γρηγόρης Μάκος που αποκλείστηκε και ουσιαστικά… μετράει τις τελευταίες μέρες του στο Αγρίνιο.

-Οι παίκτες που βρίσκονται στην Θεσσαλονίκη και είναι διαθέσιμοι ενόψει Ηρακλή είναι οι: : Κουτρομάνος, Μαλής, Κούσας, Μπράβο, Μουνιός, Ρόσα, Κλέσιο, Παπάζογλου, Ρέι, Τσοκάνης, Ρότσα, Μύγας, Βακράκος, Γιαννιώτης, Λόπες, Καβουσάκης, Χαντάκιας, Μιχάι, Κυριακίδης, Βασιλούδης.

-Είναι χαρακτηριστικό ότι στην αποστολή είναι 5 «μικροί» που πιθανότατα κατά την διάρκεια του αγώνα κάποιοι εξ αυτών θα πάρουν και χρόνο συμμετοχής.

-Ο Δημήτρης Θάνος από τα Γρεβενά θα είναι ο ρέφερι της αναμέτρησης.

-Mε 25 βαθμούς ο Ηρακλής είναι στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα και με νίκη σήμερα κάνει… άλμα παραμονής.

-Την επόμενη Κυριακή, τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου, ο Παναιτωλικός υποδέχεται στο Αγρίνιο τον Ολυμπιακό, ενώ ο Ηρακλής φιλοξενείται στην Τρίπολη από τον Αστέρα.

-Με 2-0 είχε κερδίσει τον περασμένο Δεκέμβριο ο Παναιτωλικός τον Ηρακλή στο Αγρίνιο για τον α’ γύρο. Κλέσιο (19′) και Μαρκόβσκι (85′) σημείωσαν τα γκολ.

-Εκτός 18άδας έμειναν οι νεαροί Μιχάι και Μαλής.