Το report του Ξάνθη-Παναιτωλικός 1-0

Μια ακόμη κακή εμφάνιση για τον Παναιτωλικό, η οποία συνοδεύτηκε με ήττα στα Πηγάδια από την Ξάνθη με 1-0!

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ.

90′ Ο έξτρα χρόνος θα είναι 4 λεπτά.

-Ο Βραζιλιάνος αμυντικός δείχνει να έχει σοβαρό πρόβλημα και θα μεταφερθεί στο νοσοκομείο.

83′ Πρόβλημα τραυματισμού με τον Άργκους και ο Παναιτωλικός συνεχίζει με δέκα.

79′ Ύστατη κίνηση για κάτι καλό με τον Γούλιαν στη θέση του Μπεχαράνο.

78′ Κλείνει τις αλλαγές η Ξάνθη με τον Καμαρά αντί του Ντε Λούκας.

77′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Φάουλ του Ρόσα, καλή κεφαλιά του Μπεχαράνο αλλά η μπάλα άουτ.

73′ Δεύτερη αλλαγή και για τους γηπεδούχους. Ο Μπρίτο εκτός γηπέδου, μέσα ο Γέντρισεκ.

72΄Αλλαγή για τον Παναιτωλικό με τον Γιαννιώτη αντί του Τσοκάνη που τραυματίστηκε.

-Ο Παναιτωλικός για 2-3 λεπτά ήταν απειλητικός στην εστία της Ξάνθης, αλλά γκολ δεν βρήκε.

70′ Κίτρινη στον Τσοκάνη.

-Ο Μοράρ εκτελεί αλλά ο Ζίφκοβιτς κάνει την επέμβαση του αγώνα.

67′ Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Παναιτωλικό.

58′ Αλλαγή για την Ξάνθη με τον Λουσέρο στη θέση του Ντουρίτσκοβιτς.

57′ Η ώρα περνάει αλλά οι Αγρινιώτες δεν δείχνουν… διάθεση να διεκδικήσουν κάτι.

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο με αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο αντί του Ιταμπέλ.

45’+ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΠΗΓΑΔΙΑ. ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ Η ΞΑΝΘΗ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

44′ Απίθανη ευκαιρία για την Ξάνθη πάλι με τον Κάστρο (ξεκινάει από οφσάιντ πάντως). Καρμπόν με το γκολ και κοντινή κεφαλιά που την… βγάζει ο Κυριακίδης

38′ Θεωρητικά ο Παναιτωλικός έπρεπε μετά το γκολ να αναζητήσει αντίδραση, αλλά αυτό δεν έχει συμβεί.

30′ Αναιμική η παρουσία του Παναιτωλικού στο πρώτο ημίωρο.

23′ Γκολ για την Ξάνθη με κοντινή κεφαλιά του Κάστρο. Με τον πιο προβλέψιμο τρόπο για τον Παναιτωλικό. Πάλι από στημένη φάση, πάλι από σέντρα στην καρδιά της περιοχής, πάλι κανείς δεν μπορεί να διώξει την μπάλα.

14΄Απίθανη επέμβαση του Κυριακίδη σε σουτ του Κάστρο από το ύψος του πέναλτι.

12′ Χωρίς κάτι ιδιαίτερο τα πρώτα λεπτά.

3′ Σουτ από καλή θέση από τον Ιταμπέλ, μπλοκάρει εύκολα ο Ζίβκοβιτς.