Το report του Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης 2-1

Ποδαρικό με νίκη στις εντός έδρας υποχρεώσεις του έκανε ο Παναιτωλικός που με μια καταπληκτική και ψυχωμένη εμφάνιση κέρδισε με 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης.

95′ ΤΕΛΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ

Κίτρινη στον Ουάρντα.

Στο 93′ το ματς ο Ουάρντα παίρνει… φάουλ-ανάσα.

5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Εκτός γηπέδου ο Πάουλο μέσα ο Κουτρουμάνος.

87′ Τραγικό λάθος του Κυριακίδη, χαμός στην μικρή περιοχή, σουτ του Τσοκάνη και πάνω στην γραμμή διώχνει ο Μάκος.

Από μια κίτρινη Παπάζογλου και Γιαννούλης στο 85′.

Δέκα λεπτά ακόμη. Ο Τίτορμος έχει δώσει μέτρα στον Αστέρα, αλλά πρέπει να κρατήσει.

79′ Ενοχλήσεις για τον Βιγιαφάνιες, που όλη την εβδομάδα είχε πρόβλημα. Βγαίνει από το γήπεδο και δίνει την θέση του στον νεαρό Βασιλούδη που κάνει ντεμπούτο με την φανέλα του Παναιτωλικού.

Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Τσοκάνη στην θέση του Φούντα.

75′ Κίτρινη για θέατρο ο Κουρμπέλης.

74΄Κίτρινη ο Βιγιαφάνιες.

Σέντρα φάουλ του Κέβιν, εκπληκτική κεφαλιά του Παπάζογλου που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπαντή!

72′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 2-1 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ!

71′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο σκόρερ Ρουσκουσέδα, στο γήπεδο ο Κάπελ.

70′ Κίτρινη ο Ρουσκουσέδα.

68′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό αφού ο Μπαντής βρίσκει την μπάλα στο φάουλ του Βιγιαφάνιες!

Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό.

67′ Εκτός γηπέδου ο Ιγκλέσιας, μέσα ο Κουρμπέλης και εκτός ο Φερνάντεζ και μέσα ο Παπαδόπουλος. Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα.

63′ Φτηνό γκολ δέχεται ο Παναιτωλικός. Ο Μύγας δεν μπορεί να διώξει, ο Φούντας κάνει την σέντρα, ο Μαρτίνες σουτάρει, ο Κυριακίδης απεκρούει αλλά στο… ριμπάουντ ισοφαρίζει ο Γιάννου (1-1).

Γκολ ο Πανιώνιος, 1-0 τον Ηρακλή με τον Ανσαριφάρντ.

Αυτό ήταν το παρθενικό γκολ του Αργεντίνου με τα χρώματα του Τίτορμου.

Στο 53′ καταπληκτικό «1-2» του Βιγιαφάνιες με τον Ρουσκουσέδα, ο Λούκας έκανε μαγική πάσα και ο Ρούσκου έκανε το απόλυτο πλασέ!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΧΑΘΗΚΕ Η ΜΠΑΛΑ. 1-0 Ο ΡΟΥΣΚΟΥΣΕΔΑ!

50′ Καταπληκτικό σουτ του Βιγιαφάνιες στην κίνηση, σε κόρνερ ο Μπαντής.

Αρχισε το ματς χωρίς αλλαγές για τους Μαντζουράκη και Βεργέτη…

Η ενδοσυνενόηση είναι η αιτία που καθυστερεί η σέντρα στο 2ο μέρος.

46′ Σέντρα στο 2ο ημίχρονο, με τους Αρκάδες να έχουν την μπάλα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ

45+’ Απίστευτη ευκαιρία από τον Πάουλο. Ο Κέβιν τον βγάζει… φάτσα με το γκολ, αλλά ο Βραζιλιάνος πετάει την μπάλα άουτ.

Ο Λαμπρόπουλος… χαρίζει την 2η κίτρινη στον Ιγκλέσιας!

41′ Σωτήρια επέμβαση από Μύγα, πριν ο Φούντας μπει με την μπάλα στα δίχτυα.

37′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από Βιγιαφάνιες, ο Γκοϊάν βρίσκει την μπάλα και κόρνερ.

Ζογκλερικά πράγματα σε ακόμη ένα ματς από τον Βιγιαφάνιες και κίτρινη στους Ιγκλέσιας και Γκοϊάν.

34΄Ο Παναιτωλικός έχει την πρωτοβουλία, αλλά δεν μπορεί να βρει… το γκολ.

26′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, από πάσα του Ρούσκου, ο Πάουλο κάνει το δυνατό σουτ, αλλά με γροθιές ο Μπαντής διώχνει.

23′ Κακή εκτέλεση από τον Πάουλο, στην αγκαλιά του Μπαντή.

22΄Εξαιρετική ενέργεια του Βιγιαφάνιες, που κερδίζει φάουλ σε πολύ καλή θέση, 4-5 μέτρα εκτός περιοχής και… απέναντι από την εστία του Αστέρα

18΄Κίτρινη κάρτα ο Νίκο Φερνάντες.

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο του ματς, χωρίς γκολ.

14′ Σε μια φάση… για χάιλαϊτ, ο Ρουσκουσέδα παρεμποδίζει τον Ουάρντα να σουτάρει από καλή θέση και μάλιστα τον τραυματίζει!!!

7′ Ο Μαρκόφσκι υποδέχεται την ωραία μπαλιά του Παπάζογλου, όμως είναι πλάγια και το πλασέ που κάνει το μπλοκάρει εύκολα ο Μπαντής.

5′ Με… το καλημέρα του αγώνα, υπάρχει ρυθμός κι από τις δύο ομάδες.

2′ Ο Μαρκόφσκι πέφτει στην περιοχή, υπάρχει περίπτωση πέναλτι από τον Ζησόπουλο, αλλά ο Λαμπρόπουλος αφήνει το παιχνίδι.

-Mεγάλη επέμβαση από τον Κυριακίδη, στο σουτ του Γιάννου, στην πρώτη φάση του ματς.

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι με τους Αγρινιώτες στην σέντρα.

-Συγκεντρωμένοι οι παίκτες του Παναιτωλικού, κάνουν… όρκο νίκης.

-Αναμνηστικές φωτογραφίες των δύο ομάδων και όλα έτοιμα για την σέντρα.

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων:

sinn

ΜΙΚΡΑ ΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ

-Μετά την καλή εμφάνιση στην Λεωφόρο, που πάντως δεν είχε ανάλογο αποτέλεσμα, τα «καναρίνια» θέλουν να γυρίσουν στις νίκες.

-Στην ενδεκάδα και ο Βιγιαφάνιες, που είναι φορμαρισμένος και ο Γιάννης Μαντζουράκης περιμένει πολλά.

-Βροχερός ο καιρός στο Αγρίνιο.

-Για πρώτη φορά την φετινή σεζόν και… πυρήνας των Guerreros στο γήπεδο.

-O Παναιτωλικός είναι στην 14η θέση της βαθμολογίας με 16 πόντους κι έχει τεράστια ανάγκη το «τρίποντο» για να… ξεκολλήσει από την ουρά.

-Ο τεχνικός των «καναρινιών»… κράτησε στον πάγκο τον Λεάντρο Κάπελ.

-Λίγος ο κόσμος στις εξέδρες όπως στα περισσότερα φετινά ματς της ομάδας.

-Ο Μάριος Λαμπρόπουλος από την Ηλεία είναι ο… άρχοντας της αναμέτρησης.

-Στην 5η θέση βρίσκεται ο Αστέρας, που θέλει ένα καλό αποτέλεσμα στο Αγρίνιο για να παραμείνει σε… τροχιά πλέι οφ.

-Τα επόμενα δύο ματς για τον Παναιτωλικό είναι μακριά από την έδρα του και είναι από αυτά που χαρακτηρίζονται «μια κατηγορία». Στην Κομοτηνή με τον Πανθρακικό και στην Βέροια με την τοπική ομάδα.