LIVE: Παναιτωλικός-Λεβαδειακός 2-0

Ο πολύ καλός Παναιτωλικός γύριζε στις νίκες καθώς επικράτησε στο Αγρίνιο με 2-0 του Λεβαδειακού…

ΤΕΛΟΣ… ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΜΕ 2-0!

Μαγεία από Κάπελ, που έχει τρέξει όλο το γήπεδο κόβει στον Παπάζογλου, αυτός δεν μπορεί να σκοράρει αλλά από κοντά ο Μουνιός κάνει το 2-0!!!

92′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μουνιός 2-0!

92΄Ο Κυριακίδης με την 2η μπλοκάρει μπροστά στον Τριποτσέρη.

-Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

90′ Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στον πάγκο ο πολύ καλός Αμρ Ουάρντα, στο γήπεδο ο Κουτρουμάνος.

85΄Το ένατο κερδισμένο κόρνερ για τους Αγρινιώτες.

83΄Κίτρινη στον Μουλόπουλο.

82΄Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Μαχαμάτ, μέσα ο Ντομοβίτσκι. Ενισχύει την επίθεση του ο Μάντζιος.

78′ Εξαιρετική συνεργασία Κάπελ-Φερέιρα, σουτ του τελευταίου μπλοκάρει ο Βερέμκο με 2η προσπάθεια.

76΄Ξανά σουτ χωρίς τύχη από τον Ουάρντα, που μάλλον το έχει παρακάνει.

74΄Ο Μίνγκας στην θέση του Μερεμπασβίλι.

73΄Καλό σουτ του Μαχαίρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

72΄Ντεμπούτο για τον Οσμαν Φερέιρα στην θέση του Μαρκόφσκι.

67΄Καλό σουτ του Μαρκόφσκι, λίγο άουτ.

-Μαγική πάσα του Τάσου Παπάζογλου, ο Μουνιός βγήκε μόνος… στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού και με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ.

62΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μουνιός 1-0!

50′ Xωρίς τύχη η κεφαλιά του Μαρκόφσκι.

46′ Με αλλαγή για τον Παναιτωλικό ξεκινάει το 2ο ημίχρονο. Ο Φαμπιάν Μουνιός στην θέση του Αλεξίεβιτς.

HMIXΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΟ 0-0. Ο Παναιτωλικός είναι καλύτερος του Λεβαδειακού, έχει την μπάλα στα πόδια, έχει τις φάσεις, αλλά δεν μπόρεσε να βρει το γκολ που θα του δώσει το προβάδισμα!

1-1 με τον Ανέστη Αναστασιάδη η Καλλονή.

37′ Εξαιρετική συνεργασία του Μαρκόφσκι με τον Πάουλο, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου δεν βρίσκει στόχο!

32′ Δυνατό μακρινό σουτ του Αιγύπτιου, χωρίς τύχη…

31΄Κίτρινη στον Ουάρντα.

30′ Δυνατό σουτ του Ατζαγκουν, διώχνει με γροθιές ο Κυριακίδης.

-Γκολ ο Πανιώνιος με τον Ανσαριφάντ. 0-1 την Καλλονή.

-Τα κόρνερ είναι στο 5-0 για τον Παναιτωλικό.

23′ Ο Βερέμκο… βγάζει το απευθείας φάουλ του Πάουλο.

22΄Φάουλ για τον Παναιτωλικό σχεδόν πάνω στην γραμμή της μεγάλης περιοχής.

21΄Τεράστια ευκαιρία για τον Κάπελ που σε τετ α τετ με τον Βερέμκο δεν μπορεί να σκοράρει.

-Στο 57%-43% η κατοχή για τους Αγρινιώτες.

20′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό με τον Κέβιν, περνάει ανεκμετάλλευτο…

17΄Η πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Όμορφη σέντρα του Μύγα από δεξιά, αλλά η κεφαλιά του Ουάρντα δεν βρίσκει στόχο.

-Ο Παναιτωλικός είναι καλύτερος αλλά δεν μπορεί να… πατήσει την περιοχή του Βερέμκο.

12΄Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

10΄Κίτρινη στον Κέβιν για το φάουλ στον Μουλόπουλο.

-Φάουλ που φέρνει… κόσμο στα καρέ του Λεβαδειακού.

8′ Κίτρινη στον Μερεμπασβίλι για σκληρό μαρκάρισμα στον Κάπελ.

1΄Άρχισε το ματς με τον Παναιτωλικό στην σέντρα…

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Κούσας, Μάκος, Κέβιν, Παπάζογλου, Μύγας, Πάουλο, Κάπελ, Αλεξίεβιτς (46′ Μουνιός), Ουάρντα (90′ Κουτρουμάνος), Μαρκόφσκι (72΄Φερέιρα).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Βερέμκο, Τριποτσέρης, Γιάχιτς, Μαχαίρας, Μαχαμάτ (82΄Ντομοβίτσκι), Μερεμπασβίλι (74΄Μίνγκας), Μάντζιος, Ατζαγκούν, Μπεν, Μεντί, Μουλόπουλος