Το report του Παναιτωλικός-Πλατανιάς 1-2

Όταν μπήκε στο ματς ο Παναιτωλικός ήταν αργά κι έτσι γνώρισε μια αναπάντεχη ήττα με 2-1 από τον Πλατανιά!

95′ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ. ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΜΕ 1-2

88′ Ο Ντεβέσα στην θέση του Γιορέντε.

87΄Σουτ του Ρόσα ψηλά άουτ.

86΄Ο Μαραγκός στην θέση του Στανισάβλεβιτς.

84΄Δυνατό σουτ του Ρότσα, η μπάλα βρίσκει ευκαιρία για το 2-2.

81΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ: Τρομερό γκολ ο Ρέις στο ντεμπούτο του. Πέρασε 4 παίκτες του Πλατανιά, πλάσαρε σωστά και μείωσε σε 1-2!

77΄Κίτρινη στον Γιορέντε.

75΄Ο Αγγελόπουλος αντί του Μανούσου. Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά.

-Με την εικόνα που έχει το ματς, είναι δεδομένο ότι ο Παναιτωλικός δεν μπορεί να ξαναμπεί στο ματς.

74΄Κλείνουν οι αλλαγές του Τίτορμου με τον Κουτρουμάνο στην θέση του Κλέσιο, που επίσης δεν βοήθησε.

69΄Η 2η αλλαγή για τον Παναιτωλικό με τον Παπαδόπουλο στην θέση του αρνητικού Λόπες.

64΄Κίτρινη ο Κάργας.

63΄Εύκολα ο Σωτηρίου μπλοκάρει το σουτ του Πάουλο.

-Τα… στημένα συνεχίζουν να πληγώνουν τον Παναιτωλικό.

58΄Αλλαγή με τον Ρέις στην θέση του Μπράβο για τον Παναιτωλικό.

55′  Δεν γίνονται αυτά! 0-2 ο Καρυπίδης με την άμυνα ξανά να… ροχαλίζει!

54′ ΑΠΙΘΑΝΗ ευκαιρία με τον Χαντάκια να πλασάρει και πάνω στην γραμμή ο Γιορέντε να διώχνει πριν η μπάλα περάσει στα δίχτυα!

53΄Οι παίκτες του Παναιτωλικού γύρισαν καλά την μπάλα με κέρδος ένα κόρνερ.

-Τα πολλά λάθη του Παναιτωλικού στην ανάπτυξη συνεχίζονται. Μοιραία δεν μπορεί να γίνει και φάση.

46′ Χωρίς αλλαγές για τις 2 ομάδες ξεκινάει το 2ο ημίχρονο.

45′ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ-ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥΣΟΥ

-Τα λάθη του Λόπες δεν επιτρέπουν στον Παναιτωλικό να βγάλει αντεπιθέσεις.

36′ Κίτρινη ο Μανούσος.

32΄Είναι φανερό πως το γκολ έχει προσθέσει άγχος στους παίκτες του Παναιτωλικού που δεν αποφεύγουν τα λάθη.

27′ ΓΚΟΛ. Ο Μανούσος ευστοχεί και 0-1 ο Πλατανιάς.

26΄Πέναλτι για τον Πλατανιά. Ο Μανούσος αδειάζει τον Χαντάκια που τον ανατρέπει.

25′ Άμεση… απάντηση από Μάρκος Πάουλο. Δυνατό σουτ, σπουδαία επέμβαση του Σωτηρίου.

24′ Η πρώτη καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Σέντρα του Μανούσου, κεφαλιά του Σίγκνεβιτς άουτ!

20′ Πέρασε το πρώτο 20λεπτο. Ο Παναιτωλικός καλύτερος, άγγιξε 2 φορές το γκολ αλλά δεν το πέτυχε.

14΄Νέα τεράστια ευκαιρία με τον Μαρκόφσκι να γυρίζει στον Κούσα, αλλά το πλασέ του είναι αδύναμο και ο Μπανανά εύκολα διώχνει.

13΄Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Εξαιρετικό σουτ του Ρότσα έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Σωτηρίου.

12΄Καλή συνεργασία μέσα στην περιοχή του Πλατανιά, αλλά η πάσα του Πάουλο δεν έχει αποδέκτη.

-Στην έξοδο του ο Κυριακίδης χτυπάει στα πλευρά αλλά ευτυχώς όχι κάτι σοβαρό. Μικρή διακοπή.

7′ Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζει ο Πλατανιάς.

5΄Το πρώτο πεντάλεπτο του ματς συμπληρώθηκε χωρίς κάτι αξιόλογο. Οι ομάδες ακόμη… διαβάζουν τις κινήσεις του αντιπάλου