Το report του Παναιτωλικός-Πλατανιάς 3-0

Με γκολάρες από τον Ρόσα ο Παναιτωλικός γύρισε στις νίκες με το εύκολο 3-0 επί του Πλατανιά στο Αγρίνιο.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ

88′ Ο Ντικαμονά εκτός, ο Στάμου στο γήπεδο!

Το γκολ της αγωνιστικής ξανά θα πάει στον Ρόσα που σημάδεψε το «Γ» του Κλιάιτς.

87΄’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 3-0 ΑΠΟ ΜΥΘΙΚΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΡΟΣΑ!

84΄Στο έδαφος με ενοχλήσεις ο Ντικαμονά.

82΄Η 2η αλλαγή του Παναιτωλικού με τον Βασιλούδη στη θέση του Γουίλιαν.

75′ Πλέον ο Παναιτωλικός κάνει διαχείριση αλλά παίζει και θεαματικά.

73′ Εξαιρετικό σουτ του Ρόσα διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πλατανιά.

70΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αποχωρεί με ενοχλήσεις ο Ροντρίγκες και στη θέση του ο Χαντάκιας.

69′ Τρομερή αντεπίθεση του Μάζουρεκ που διέσχισε όλο το γήπεδο. Την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Μάρκος Πάουλο κι αυτός απέναντι από τον Κλιάιτς έκανε… μια τρύπα στο νερό!

58΄Η πρώτη αλλαγή του Παναιτωλικού με τον Μάζουρεκ αντί του Κλέσιο.

-Εξαιρετική σέντρα του Μαρινάκη από τα δεξιά στην καρδιά της άμυνας με κοντινή κεφαλιά σκοράρει ο Τσοκάνης!

57′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 2-0!!!

56′ Κίτρινη στον Μπεχαράνο

51΄Απίστευτο σλάλομ του Γουίλιαν που πέρασε… όλο τον Πλατανιά και παραλίγο να πετύχει το γκολ της χρονιάς. Στη συνέχεια σουτάρει ο Κλέσιο αλλά… δεν περιμέναμε κάτι.

46΄Σέντρα στο 2ο ημίχρονο με αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Πετρόπουλος αντί του Πλιάτσικα.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ

45′ Κίτρινη στον Αγγελόπουλο που τράβηξε τη φανέλα του Κλέσιο.

45΄Κόρνερ για τον Πλατανιά.

40′ Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το τελευταίο δεκάλεπτο.

32΄Ο Παναιτωλικός δίνει… δικαιώματα στον Πλατανιά και δεν πρέπει. Μην την πατήσει α λα… Απόλλων Σμύρνης.

-O Kυριακίδης βγάζει… με τρομερό τρόπο το πλασέ του Νίλι που ήταν πάνω στη γραμμή. Στο ριμπάουντ ο Δημούτσος ήθελε να… σκοτώσει τα δίχτυα αλλά ο Τσοκάνης πάνω στη γραμμή έδιωξε με μοναδικό τρόπο!

29΄ΑΠΙΘΑΝΗ ΔΙΠΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΓΙΑ… HIGHLIGHT

20′ Απευθείας φάουλ του Πάουλο, μπλοκάρει με 2η προσπάθεια ο κίπερ του Πλατανιά.

15΄Ο Παναιτωλικός αφού βρήκε το γρήγορο γκολ που έψαχνε έχει τον έλεγχο της μπάλας, ψάχνοντας διαδρόμους αφού λογικά τώρα ο Πλατανιάς θα ανοιχτει!

15′ Μεγάλη ευκαιρία του Ρόσα που από καλή θέση σουτάρει άουτ.

-Τρομερά φαλτσαριστό σουτ του Ρόσα από αριστερά στην γωνία της μεγάλης περιοχής η μπάλας πάει στην αντίθεση πλευρά και ο Κλιάιτς απλώς παρακολουθεί.

7΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ. Απίθανο γκολ του Ρόσα και 1-0

5΄Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό με τον Ντίας.

1΄Ξεκίνησε το ματς στο Αγρίνιο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Τσοκάνης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Μαρινάκης, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας, Γουίλιαν

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κλιάιτς, Καρυπίδης, Πλιάτσικας, Ενσικουλού, Ντικαμονά, Αγγελόπουλος, Νίλι, Μάλσα, Στάθης, Κορβέσης, Δημούτσος.

-Στον πάγκο για τον Τίτορμο οι: Σταματόπουλος, Μάζουρεκ, Μύγας, Βασιλούδης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης, Άργκους

-Τελευταία εντός έδρας νίκη του Παναιτωλικού είναι το 3-1 επί της Λάρισας στις 26/11/2017

-Bασικός ο νεοαποκτηθέντας Γούιλιαν, ενώ δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Μοράρ.