To report του Πανθρακικός-Παναιτωλικός 0-0

Ο κακός Παναιτωλικός… άντεξε στην βροχερή Κομοτηνή και πήρε ένα πολύτιμο βαθμό κόντρα στον Πανθρακικό (0-0).

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΚΑΚΟΣ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ, ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ 50 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΔΕΚΑ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ… ΧΡΥΣΟ

94′ Μακρινό σουτ του Μεχία, σε ετοιμότητα ο Κυριακίδης.

Οι παίκτες του Παναιτωλικού κάνουν πολλά λάθη και χάνουν εύκολα την μπάλα!

4 είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′ Το μακρινό σουτ του Μάρκος Πάουλο είναι η πρώτη τελική του Αγρινίου στο ματς.

89′ Κλείνει τις αλλαγές ο Παναιτωλικός με τον Χαντάκια στην θέση του Ουάρντα.

87′ Έξοχα ο Μύγας με τάκλιν κόβει τον Ποτουρίδη πριν σουτάρει επικίνδυνα.

-Νέο κόρνερ για τον Πανθρακικό, διώχνει μακριά ο Ουάρντα!

85′ Κόρνερ για τον Πανθρακικό, που έχει κλείσει τους Αγρινιώτες στο 1/3 του γηπέδου.

-Με μεγαλύτερη ένταση ο Πανθρακικός πιέζει. Αντέχει ο Παναιτωλικός, περίπου 10 λεπτά (μαζί με τις καθυστερήσεις) πριν το φινάλε.

80′ Και για τον Παναιτωλικό, δεύτερη αλλαγή. Αποχωρεί ο Βιγιαφάνιες, στο γήπεδο για το τελευταίο δεκάλεπτο ο Στέλιος Βασιλείου.

78′ Ο Κούσας διώχνει μακριά την σέντρα του Βάλτερ.

77′ Εκτός ο Λαδάκης, μέσα ο Ροζέριο για τους γηπεδούχους.

73′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στον πάγκο ο Μαρκόφσκι, στο γήπεδο ο Λεάντρο Κάπελ.

-Κίτρινη στον Κυριακίδη για καθυστέρηση.

-Το 10-0 τελικές που είναι αυτή την στιγμή του στατιστικό του αγώνα λέει πολλά.

70′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Μεχία. Πολύ καλό σουτ που περνάει ελάχιστα άουτ η μπάλα.

-Το ριπλέι δείχνει ότι η απόφαση είναι λανθασμένη. Ο Σέρβος καλύπτεται.

69′ Οφσάιντ και ο Μαρκόφσκι σε μια προσπάθεια να βγει μπροστά ο Παναιτωλικός.

67΄Οφσάιντ ο Ίγκορ, σταματάει η επίθεση των «πράσινων».

-Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να δημιουργήσει κι αυτός τα δικά του ρήγματα στην περιοχή του αντιπάλου, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία όμως.

64′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Βάλτερ στην θέση του Χασομέρη.

-Στο 60%-40% υπέρ των γηπεδούχων η κατοχή της μπάλας. Λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι ο Τίτορμος παίζει με 10 παίκτες.

-Καμία ανησυχία για τον Αθανασιάδη, το φάουλ που κέρδισε ο Παναιτωλικός.

-Αγκωνιά του Μπουγαϊδη στον Μαρκόφσκι και κίτρινη στον αμυντικό του Πανθρακικού.

61΄Χωρίς τύχη το μακρινό σουτ του Χασομέρη.

60′ Oι Αγρινιώτες αντέχουν στην μεγάλη πίεση των παικτών του Ελευθερόπουλου.

54′ Διπλή μεγάλη απέκρουσε από Κυριακίδη στα σουτ του Ντιγκινί και του Ίγκορ.

50′ Σωτήρια επέμβαση από τον Κυριακίδη στο πλασέ του Ίγκορ.

46′ Σέντρα στο 2ο μέρος.

45’+ Λήξη του ημιχρόνου. 0-0 και με τον Παναιτωλικό να παίζει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κουτρουμάνου. Σίγουρα οι γηπεδούχοι θα πιέσουν αρκετά την επανάληψη για να το εκμεταλλευτούν…

-Ο Μαντζουράκης δίνει εντολή προς τον Μάρκος Πάουλο να πάει… στα αριστερά.

-Χαζή ενέργεια του Κουτρουμάνου που είχε κίτρινη, βλέπει 2η από τον Κύζα και από το 40΄ο Παναιτωλικός παίζει με 10 παίκτες.

-Πολλά λάθη από τους παίκτες και των δύο ομάδων.

-Δέκα λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου, το 0-0 παραμένει.

-Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς της ημέρας που έγινε στα Πηγάδια, Ξάνθη και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2. Καλό αποτέλεσμα για τον Παναιτωλικό, ειδικά αν πάρει κάτι στην Κομοτηνή.

-Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στην αναμέτρηση του Τίτορμου με τον Πανθρακικό χωρίς μεγάλες συγκινήσεις. Το ματς δεν είναι κακό, έχει ρυθμό, αλλά δεν έχει φάσεις…

-Την κίτρινη του Κύζα βλέπει ο Κουτρουμάνος.

-Στο 53%-47% η κατοχή της μπάλας.

28′ Αποτελεσματικός ο Μάκος, πριν ο Ίγκορ βγει απέναντι στον Κυριακίδη.

21′ Ο Αθανασιάδης προλαβαίνει τον Μαρκόφσκι που έβγαινε τετ α τετ.

20′ Κόρνερ για τον Πανθρακικό μετά το σουτ του Μπαϊκαρά.

-Πιο πιεστικοί οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά του ματς.

-Koυτσαίνει ο Μπουγαϊδης που δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει…

15′ Χωρίς γκολ και χωρίς την μεγάλη φάση συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του αγώνα στην Κομοτηνή.

12524088_482974095218735_7915449677469998304_n

12′ Φάουλ του Μύγα στον Χασομέρη και ευκαιρία για τον Πανθρακικό να… βάλει κόσμο στα καρέ του Κυριακίδη.

10′ Πιο δραστήριος ο Παναιτωλικός στο πρώτο δεκάλεπτο.

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με το σουτ του Βιγιαφάνιες. Στην συνέχεια ο Μαρκόφσκι σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

8′ Kόρνερ για τον Παναιτωλικό.

-Η βροχή συνεχίζεται…

-Δυνατά ξεκίνησε το ματς, για τις δύο ομάδες που… καίγονται για βαθμούς.

5΄Ατομική ενέργεια του Βιγιαφάνιες, που κόβεται από τον Μελίσση.

4′ Ασταθής ο Κυριακίδης, αλλά πριν ο Ίγκορ γίνει επικίνδυνος διώχνουν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού.

-O Kύζας από την Δράμα είναι ο… άρχοντας του ματς.

1΄Σέντρα στην αναμέτρηση

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Μπουγαϊδης, Λαδάκης (77′ Ροζέριο), Μεχία, Μπαϊκαρά, Χασομέρης (64΄Βάλτερ), Ντιγκινί, Ίγκορ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Κούσας, Μάκος, Μύγας, Κουτρουμάνος, Παπάζογλου, Πάουλο, Ουάρντα (89′ Χαντάκιας), Βιγιαφάνιες (80′ Βασιλείου), Μαρκόφσκι (73΄Κάπελ), Ρουσκουσέδα.

ΜΙΚΡΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

-Ούτε 500 φίλαθλοι στις εξέδρες του γηπέδου.

-Από το πρωί βρέχει στην Κομοτηνή αλλά δεν τίθεται θέμα αναβολής του αγώνα.

-Παρά την κακοκαιρία ο αγωνιστικός χώρος είναι σε σχετικά καλή κατάσταση.

-Εκτός αποστολής έμειναν από τον Μαντζουράκη οι νεαροί Μήλιος και Κωνσταντινόπουλος.

-Το πρωί η ομάδα Κ20 του Παναιτωλικού κέρδισε με 3-1 την αντίστοιχη του Πανθρακικού.