To report του ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0

Ο Παναιτωλικός στάθηκε παλικαρίσια στην Τούμπα, αλλά τελικά δεν μπόρεσε να φύγει με κάτι καλό και ηττήθηκε με 1-ο από τον ΠΑΟΚ

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Φάουλ σε καλή θέση για τους Αγρινιώτες.

90+ Ο Μόρας χτύπησε στο χέρι και φεύγει από το γήπεδο. Με δέκα ο Παναιτωλικός. Ο Μπράβο γυρίζει ως κεντρικός αμυντικός.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ κάνουν καθυστερήσεις για να κρατήσουν την πολύτιμη νίκη.

83΄Χωρίς τύχη το μακρινό σουτ του Μάσουρεκ.

80′ Έξω ο Πρίγιοβιτς, μέσα ο Κουλούρης.

78′ Κλείνουν οι αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μάσουρεκ, έξω ο Λόπες.

Ο Πρίγιοβιτς ήταν έτοιμος να βγει ως αλλαγή, αφού ο Κουλούρης είχε πάρει θέση για να μπει στο γήπεδο.

75′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρότσα δεν έχει προλάβει να… τραβηχτεί για το οφσάιντ, αφήνει στο ματς τον Πρίγιοβιτς και αυτός με κεφαλιά σκοράρει.

71′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας βγαίνει, ο Μαρκόφσκι στο γήπεδο. Ο Μπεχαράνο με ενοχλήσεις εκτός, μέσα ο Μπράβο.

Ο ΠΑΟΚ πιέζει πάρα πολύ πλέον.

71΄Κίτρινη στον Πέλκα.

69′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, σκαστό σουτ του Βιεϊρίνια, άουτ.

67′ Ο Βιεϊρινια απωθεί τον Μαρινάκη, αλλά ο Διαμαντόπουλος δεν δείχνει ούτε κίτρινη!!! Καμία έκπληξη…

63΄Ο Λουτσέσκου τονώνει κι άλλο την επίθεση. Μέσα ο Βιεϊρίνα, έξω ο Κάτσε.

61′ Aπίθανη φάση. Σέντρα του Καντουρί κεφαλιά του Μάτος τεράστια επέμβαση του Κυριακίδη… ριμπάουντ ο Πέλκας γυριστό και πάνω στη γραμμή με απίθανο τρόπο διώχνει ο Μόρας. Η κλάση των δύο παικτών του Παναιτωλικού φάνηκε.

54΄Ωραία διώξιμο του Κυριακίδη, απομακρύνει τον κίνδυνο.

54′ Κίτρινη στον Λόπεζ

53΄Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας στην θέση του Μακ.

Xωρίς αλλαγές οι ομάδες.

47′ Κόρνερ για τους Αγρινιώτες. Κεφαλιά του Μόρα άουτ.

46′ Άρχισε το 2ο ημίχρονο.

Στο γήπεδο οι δύο ομάδες και όλα έτοιμα για την επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα.

45’+ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0

Στα τελευταία λεπτά ο Τίτορμος γυρνάει καλά την μπάλα και έχει τον έλεγχο.

37′ Επιθετικό φάουλ του Κρέσπο στον Μαρινάκη. Μάλιστα πήγε τόσο άσχημα στην φάση που τραυματίστηκε.

36′ Κίτρινη στον Μπεχαράνο για μαρκάρισμα στον Καντουρί.

30′ Πέρασε το πρώτο ημίωρο. Ο Παναιτωλικός έχει το ματς στα μέτρα του και δεν έχει κινδυνέψει στο ελάχιστο.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Κλέσιο αντί να… σπάσει την μπάλα δεξιά του, στον αμαρκάριστο Ρόσα, προτίμησε να σουτάρει και ο Ρέι μπλόκαρε αφού αρχικά έκοψε ο Βαρέλα.

15΄Χωρίς κάτι ιδιαίτερο συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του ματς.

5΄Ωραία άλλαξαν την μπάλα Ρόσα και Κλέσιο, αυτή έφτασε στον Ντίας, αλλά το σουτ δεν είχε τύχη. Πρώτη τελική για τους Αγρινιώτες.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι με πρώτη μπάλα στον  Παναιτωλικό.

-Με τον αριθμό 66 ο νεαρός Μιχάι.

-Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο και όλα έτοιμα για την σέντρα…

ΠΑΟΚ: Ρέι, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Λέοβατς, Κάτσε, Τσίμιροτ, Κάμπος, Καντουρί, Μακ, Πρίγιοβιτς

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μόρας, Μιχάι, Ρότσα, Μαρινάκης, Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο, Λόπες, Κλέσιο, Ρόσα, Ντίας

ΜΙΚΡΑ ΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ

-Μετά το 1-1 της περασμένης Κυριακής στην Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο, ο Παναιτωλικός αναζητά ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα σε μια εξαιρετικά δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

-Ο Δικέφαλος του Βορρά είναι τιμωρημένος από την περασμένη σεζόν και το ματς θα γίνει χωρίς κόσμο στις εξέδρες.

-Ο Ενέα Μιχάι όπως διαβάσατε νωρίτερα κάνει ντεμπούτο στην ενδεκάδα του Παναιτωλικού.

-Τα τελευταία 3 χρόνια στην Τούμπα ο Τίτορμος έχει μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα.

-O Μάκης Χάβος δεν μπορεί να υπολογίζει την βοήθεια του Μύγα και του Μοράρ.

-Μετά το φινάλε του ματς η αποστολή δεν θα γυρίσει στο Αγρίνιο. Θα παραμείνει στην Βόρεια Ελλάδα ενόψει του αγώνα της Τρίτης στην Ξάνθη για το Κύπελλο Ελλάδος.

-Χωρίς Έλληνα για άλλη μια φορά η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ.

-Ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος είναι ο… άρχοντας του αγώνα! Ο Αλεξέας και ο Γκάγκας βοηθοί του.