Λεβαδειακός – Παναιτωλικός (2-1, Live)

Καλησπέρα σας,
το «Agrinio-Sports» θα σας μεταφέρει σε live χρόνο το ματς με τον Λεβαδειακό.

Ο Γιάννης Ματζουράκης σε σχέση με τους 11 που ξεκίνησαν με την Κέρκυρα έχει κάνει μία αλλαγή. Εκείνη του Ρότσα με τον Φερέιρα. Ο Πορτογάλος μπακ αναμένεται να παίξει στο δεξί «φτερό» με ανάποδο πόδι.

Ετσι οι 11 του έμπειρου τεχνικού είναι ο Κυριακίδης κάτω από τα γκολπόστ, ο Κλέσιο δεξιός μπακ, ο Τσοκάνης αριστερός, οι Κούσας, Ροντρίγκεζ στα στόπερ, οι Μάκος, Μάρκος Πάουλο μπροστά τους, ο Ουάρντα αριστερό εξτρέμ, ο Λεντέσμα «δεκάρι», ο Ρότσα δεξί εξτρέμ και ο Τομανέ στη κορυφή της επίθεσης.

Στον πάγκο είναι οι Κριστιάνο, Χαντάκιας, Ρόσα, Μαρκόφσκι, Καμαβουάκα, Κουτρομάνος και Φερέιρα.

Ο Λεβαδειακός θα ξεκινήσει με τους Ναμάσκο, Μουλόπουλο, Ουόν, Μεντί, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρα, Τόνι Σίλβα, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάη και Μάντζιο.

Ολα είναι έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.

Οι παίκτες των δύο ομάδων σήκωσαν πανό κατά του ρατσισμού.

Πάνω από 100 φίλοι της ομάδας είναι στην Λιβαδειά.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

2′ Ο Κυριακίδης απέκρουσε το πλασέ στην κίνηση που έκανε ο Μπελγκαζουανί.

4′ Σουτ του Ρόσα μέσα από την περιοχή, ο Ναμάσκο έδιωξε με τις γροθιές. Ο Παναιτωλικός άγγιξε το γκολ.

7′ Ο Μπελγκαζουανί χτύηπσε και την θέση του πήρε ο Ζεζίνιο.

9′ O Ροντρίγκες έβαλε σωτήρια τη κόντρα, σε κοντινό σουτ του Μάντζιου.

14′ «Χλιαρό» πλασέ του Ουάρντα, ο Ναμάσκο μπλόκαρε εύκολα.

Συμπληρώσαμε τα πρώτα 15 λεπτά. Το ματς έχει ρυθμό.

27′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο, ο Ναμάσκο μπλόκαρε εύκολα.

28′ Απίστευτη επέμβαση του Κυριακίδη, κοντινό πλασέ του Μάντζιου.

Η ομάδα δείχνει να έχει πρόβλημα στις στημένες μπάλες.

40′ Κίτρινη στον Κλέσιο.

1-0. 42′ Μετά από κακή απομάκρυνση της μπάλας σε εκτέλεση κόρνερ, εκείνη «στρώθηκε» στον Γιακουμάκη, που σούταρε η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κυριακίδη.

45’+1′ Σουτ του Τομανέ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ 2-0. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μάντζιος με πολύ ωραία ενέργεια σούταρε στο δοκάρι, ο Τόνι Σίλβα πήρε το «ριμπάουντ» και διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Η ομάδα δείχνει να μην έχει… νεύρο.

53′ Σουτ του Ουάρντα, απέκρουσε ο Ναμάσκο.

56′ Ο Κουτρομάνος στη θέση του Ρότσα.

Συμπληρώσαμε το 60′. Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να… ανέβει, αλλά αφήνει και χώρους.

65′ Κίτρινη στον Λεντέσμα.

68′ Ο Μαρκόφσκι στην θέση του Ουάρντα.

69′ Ο Φερέιρα στην θέση του Λεντέσμα.

Πλέον ο Παναιτωλικός παίζει… φουλ επίθεση.

72′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Ο Μεντί ανέτρεψε τον Μαρκόφσκι, πήρε τη κίτρινη και ο Παναιτωλικός έχει την ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς.

73′.2-1. Ο Μαρκόφσκι ευστόχησε και τα «καναρίνια» είναι πάλι εδώ…

76′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα, η μπάλα πέρασε άουτ.

Τα «καναρίνια» προσπαθούν να πιέσουν για να «γυρίσουν» το ματς.

81′ Κίτρινη στον Τσοκάνη.

83′ Κίτρινη στον Κουλιμπαλί.

Ο Τομανέ πέρασε δίπλα στον Μαρκόφσκι, σε κλασικό 4-4-2.

84′ Κεφαλιά του Κούσα, η μπάλα «έγλυψε» το δοκάρι του Ναμάσκο σε μία τεράστια ευκαιρία του Παναιτωλικού.

88′ Ο Καλτσάς στην θέση του Ζεζίνιο.

90’+2′ Κίτρινη στον Μάκο.

90’+2′ Ο Τριποτσέρης στη θέση του

90’+3′ Κίτρινη στον Καλτσά.