Ολυμπιακός-Παναιτωλικός (3-1, live)

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς του Παναιτωλικού με τον Ολυμπιακό

Τα «καναρίνια» θα προσπαθήσουν για πρώτη φορά να πάρουν αποτέλεσμα στο «Γ. Καραϊσκάκης».
Ο Ματζουράκης θα ξεκινήσει με τον Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τον Μύγα δεξί μπακ, τους Χαντάκια, Κούσα στα στόπερ, τον Τσοκάνη αριστερό μπακ, τους Μάκο, Μάρκος Πάουλο στον άξονα, τον Φάρλεϊ Ρόσα «δεκάρι», τους Ουάρντα, Κλέσιο στα άκρα και τον Μαρκόβκσκι στην κορυφή της επίθεσης.

Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν με τον Λεάλι κίπερ, Φιγκέιρας δεξί μπακ, Ντα Κόστα και Βιάνα στο κέντρο της άμυνας και Ντε Λα Μπέγια αριστερά, άξονας με Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνη και Μάρτινς, εξτρέμ οι Πάρντο και Σεμπά και φορ ο Καρντόσο.

Σε μερικά λεπτά θα ξεκινήσει το ματς.

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ
1′ Στην σέντρα τα «καναρίνια».

5′ Ο Κυριακίδης απέκρουσε την πρώτη κεφαλιά του Μιλιβόγιεβιτς και μετά ο Βιάνα αστόχησε που πήρε το «ριμπάουντ».

9′ Κεφαλιά του Μύγα μετά από κόρνερ του Ρόσα, η μπάλα πέρασε άουτ.

10′ Τρομερή ευκαιρία από τον Ρόσα, που έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση, βρέθηκε τετ α τετ με τον Λεάλι και πιεζόμενος πλάσαρε άουτ. Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να ανοίξει το σκορ.

12′ Κακό «τελείωμα» του Ντε Λα Μπέγια από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.

14′ Κίτρινη στον Κλέσιο.

15′ Ο Καρντόσο αστόχησε απέναντι από τον Κυριακίδη, αλλά η φάση είχε ξεκινήσει από πεντακάθαρο οφ σάιντ του Φιγκέιρας.

Οι Ουάρντα και Κλέσιο άλλαξαν πλευρές.

Περάσαμε το 20′ και ο Παναιτωλικός δεν «φοβάται» το ματς.

Ο ρέφερι Κατσικογιάννης έχει… αφήσει πολλά φάουλ.

Συμπληρώσαμε το 35′, ο Ολυμπιακός έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, αλλά δεν έχει κάνει την «μεγάλη» φάση.

37′ Κίτρινη στον Μύγα.

43′ Νέο χαμένο τετ α τετ για τον Παναιτωλικό, με τον Μάρκος Πάουλο αυτή τη φορά που απέναντι από τον Λεάλι να πλασάρει άουτ.

Η ομάδα «πετά» μοναδικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.

45’+1′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Καρντόσο.

45’+1′ Κίτρινη στον Μάρτινς,

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΙΣΟΥ
46΄Ο Ανδρούτσος στην θέση του Φορτούνη,

Ο Μιλιβόγιεβιτς «κλάδεψε» τον Μάρκος Πάουλο, αλλά ο ρέφερι του «χάρισε» την κάρτα.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
0-1.52′ Ο Ρόσα εκτέλεσε το φάουλ και ο Κούσας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λεάλι.

52′ Ο Μανθάτης στην θέση του Πάρντο.

1-1. 60′ Ο Σεμπά με προβολή και αφού η άμυνα δεν αντέδρασε σωστά.

68′ Κίτρινη στον Ντα Κόστα.

70′ Καλή ενέργεια από τον Ρόσα, το πλασέ του όμως κόντραρε και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

71′ Σουτ του Ρόσα η μπάλα πέρασε άουτ,

72′ Ο Ντομίνγκεζ στη θέση του Μάρτινς.

73’ Ο Ρότσα στην θέση του Ουάρντα. Ο Πορτογάλος θα περάσει στα εξτρέμ.

78′ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

78′ Καλή προσπάθεια του Ντομίνγκεζ, αλλά ο Καρντόσο έκανε άσχημο τελείωμα.

Το ματς έχει γίνει… ροντέο και ο Παναιτωλικός δεν έχει λόγο να «τρέχει».

79′ Κίτρινη ο Ρότσα,

80′ Ο Κουτρομάνος στην θέση του Ρόσα.

82′ 2-1. Ο Καρντόζο,

85′ 3-1. Ο Φιγκέιρας.

89′ Ο Μουνιός στη θέση του Κλέσιο.

Ο Παναιτωλικός θα γνωρίσει μία «τσάμπα» ήττα. Για 80′ όχι μόνο είχε αποτέλεσμα, αλλά έβγαζε και φάσεις για να πάρει και τη νίκη.