ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός (4-1, live)

Καλησπέρα σας,
μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς με τον ΠΑΟΚ. Ο Μάκης Χάβος στο ντεμπούτο του στον πάγκο του Παναιτωλικού θα βρεθεί κόντρα σε μία ομάδα όπου έχει διατελέσει παίκτης-προπονητής, ενώ τα «καναρίνια» θα έχουν πολύ δύσκολη αποστολή καθώς στο πρώτο ματς ηττήθηκαν με 2-0.

O Παναιτωλικός θα ξεκινήσει με τους Κυριακίδη, Τσοκάνη, Χαντάκια, Ροντρίγκες, Μύγα, Παπουτσογιαννόπουλο, Κουτρομάνο, Μουνιόθ, Πάουλο, Φάρλεϊ, Κλέσιο, σε σύστημα 4-3-3 με τον Κλέσιο στην κορυφή της επίθεσης.

Ο ΠΑΟΚ θα ξεκινήσει με τους Μπρκιτς. κάτω απο τα δοκάρια, τους Δεληγιαννίδη και Κίτσιου στα άκρα της άμυνας, τους Βαρέλα, Μαλεζά στα στόπερ, τους Σάχοφ, Κάνιας στον άξονα, τους Περέιρα, Μυστακίδη στα άκρα, τον Μπίσεσβαρ οργανωτή και τον Κουλούρη στην κορυφή της επίθεσης.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ
2′ Κεφαλιά του Μαλεζά, η μπάλα πέρασε άουτ.

9′ Ο Κυριακίδης απέκρουσε το σουτ του Κάνιας.

12′ Σουτ του Ρόσα, ο Μπρκιτς μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια και ενώ ο Μουνιός προσπάθησε να μπει στη φάση. Η πρώτη καλή στιγμή του Παναιτωλικού.

14′ Σουτ του Κίτσιου, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

20′ O Βαρέλα έδιωξε με κεφαλιά προ του Ροντρίγκεζ.

Υπάρχει διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Χαντάκιας.

Ο νεαρός στόπερ του Παναιτωλικού σηκώθηκε και θα συνεχίσει στο ματς.

33′ Σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου, μπλόκαρε ο Μπρκιτς.

Ο ΠΑΟΚ πιέζει στα τελευταία λεπτά.

40′ »Λόμπα» του Κουλούρη από θέση οφ σάιντ, η μπάλα πέρασε άουτ.

1-0. 42′ Ο Φακούντο Περέιρα έκανε ωραία ατομικό προσπάθεια, έδωσε στον Κίτσιου, που έστρωσε στον Δελληγιαννίση που πλάσαρε εύστοχα.

2-0. 43′ Ο Μπίσεσβαρ από κοντά, μετά από λάθος του Παπουτσογιαννόπουλου.

Η ομάδα έχασε την αυτοσυγκέντρωσή της και δέχθηκε δύο «κολλητά» γκολ.

44′ Ο Μύγας δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το λάθος του Μπρκιτς.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

EΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

51′ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα πέρασε άουτ.

3-0. 53′. Ο Σακχόφ με κοντινή προβολή, μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδυναμία της άμυνας του Παναιτωλικού να διώξει την μπάλα.

56′ Σουτ του Τσοκάνη, η μπάλα πέρασε άουτ.

57′ Ο Χαρίσης στην θέση του Σακχόφ.

63΄Ο Λόπες στην θέση του Μουνιός.

64′ Ο Πρίγιοβιτς στην θέση του Μπίσεσβαρ.

Ο Τσοκάνης έχει πρόβλημα τραυματισμού.

69′ Ο Ρότσα στην θέση του Τσοκάνη.

72′ Ο Πέλκας στην θέση του Κουλούρη.

75′ Ο Βασιλούδης στην θέση του Ρόσα.

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, σε μαρκάρισμα του Μύγα επί του Φακούντο Περέιρα.

78′. 4-0. Ο Πρίγιοβιτς ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

83′ Ο Μπρκιτς είπε «όχι» στον Κλέσιο.

4-1′. Ο Μάρκος Πάουλο πέτυχε στις καθυστερήσεις το γκολ της τιμής με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μύγα.