5 γκολ στο 10λεπτο, τα 3 ο Φορτούνης!

Γενάρης 2021, Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 1-2, με τον Κώστα Φορτούνη να ανοίγει το σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο 4ο λεπτό. Δεν είναι η πρώτη φορά…

Δεκέμβριος 2019 στον αγώνα των δύο ομάδων στο Αγρίνιο ο Ποντένσε το 0-1 στο 6ο λεπτό (τελικό 0-3 με δύο γκολ του Ελ Αραμπί στο τέλος του ημιχρόνου).

Απρίλιος 2019 Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 0-5, ο Μασούρας το πρώτο γκολ στο 9’

Δεκέμβριος 2017, νίκη των ερυθρόλευκων 1-4, με πρώτο γκολ από τον Φορτούνη στο 6’

Απρίλιος 2016 ο Ολυμπιακός κερδίζει 2-5 με τον Φορτούνη να σκοράρει στο 7’

Στις 30 Απριλίου 2017 καταγράφεται το τελευταίο παιχνίδι στο οποίο ο Ολυμπιακός δεν πετυχαίνει γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο. Το τελευταίο που δεν σκόραρε στο ημίχρονο ήταν τον Αύγουστο του 2014 που προηγήθηκε στο 46’ με τον Κασάμι και ισοφάρισε ο Κούσας στο 79’. Ένα χρόνο πριν καταγράφεται το μοναδικό παιχνίδι των δύο ομάδων στη Super League που έληξε ισόπαλο 0-0. Την Πρωταπριλιά του 2012 ο Ολυμπιακός κέρδισε 0-1 με γκολ του Μιραλάς στο 54’.