Το report του Παναιτωλικός-ΑΕΚ 1-0

Ο ψυχωμένος Παναιτωλικός το πάλεψε ως το φινάλε και δικαιώθηκε με το γκολ-νίκη του Μάρκος Πάουλο στο 94′!!!

Λήξη του ματς…

Από εκπληκτική ενέργεια του Κλέσιο, με… συνδρομή και Βασιλείου, ο Μάρκος σουτάρει, σκοράρει και τέλος! Η πρώτη νίκη του Παναιτωλικού στην ιστορία του επί της ΑΕΚ!!!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μάρκος Πάουλο!!!!!!

Πιέζει ο Παναιτωλικός. Κόρνερ ίσως η τελευταία φάση του αγώνα.

90+ Καλό το χτύπημα από τον Μάρκος Πάουλο, αλλά η μπάλα άουτ.

90+ Φάουλ σε καλή θέση για τους Αγρινιώτες.

90+΄Κλείνουν και οι αλλαγές του Παναιτωλικού. Εκτός ο Ουάρντα, μέσα ο Στέλιος Βασιλείου.

90′ Απίθανη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μπουονανότε από το πέναλτι σουτάρει απελπιστικά άουτ.

84΄«Καυγαδάκι» ανάμεσα σε Ντίντακ και Ουάρντα. Κίτρινη στον παίκτη της ΑΕΚ.

83΄Αποχωρεί με ενοχλήσεις ο Μαρκόφσκι. Καταχειροκροτείται. Στην θέση του ο Κλέσιο Μπάουκε.

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Κλέσιο ετοιμάζεται να περάσει στο γήπεδο.

80′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό με τον Ουάρντα.

78′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Αραβίδης, μέσα ο Πέκχαρτ.

77′ Πιέζει η Ένωση για το γκολ που θα της δώσει την νίκη και… διαφορά στα πλέι οφ.

73΄Τεράστια διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κυριακίδης κάνει την εξαιρετική επέμβαση στην κεφαλιά του Λαμπρόπουλου και στην συνέχεια το σουτ του Μπουονανότε βρίσκει στην πλάτη του Ρουμπουλάκου.

72′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Φερέιρα, μέσα ο Βασιλούδης.

71΄Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μαρκόφσκι. Από σέντρα του Ρουμπουλάκου, ο Σέρβος κάνει την κεφαλιά αλλά βάζει την κόντρα ο Λαμπρόπουλος και κόρνερ.

70′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μαρκόφσκι. Σουτ πλάγια από το ύψος της περιοχής, άουτ.

69′ Εκτός αγωνιστικού χώρου για πρόβλημα τραυματισμού ο Μαρκόφσκι. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

67′ Εκτελεί ο Μάνταλος, η μπάλα άουτ.

66΄Επικίνδυνο φάουλ για την ΑΕΚ. 2-3 μέτρα έξω από την περιοχή κι απέναντι από τον Κυριακίδη. Κίτρινη και για τον Κούσα.

57′ Kίτρινη στον Μάνταλο για επικίνδυνο φάουλ στον Κούσα, στον χώρο του κέντρου.

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος, με την ΑΕΚ να έχει την μπάλα

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο. 0-0 η αναμέτρηση, με τον Παναιτωλικό να… πέφτει πάνω σε έναν εξαιρετικό Μπαρόχα.

43΄Μαγική ενέργεια του Ουάρντα. Πήγε να βάλει το γκολ της σεζόν, αλλά ο Μπαρόχα είπε όχι!

42΄Τρομερή ενέργεια του Τζιμπούρ και μεγάλη επέμβαση από τον Κυριακίδη.

32΄Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Μουνιός δεν έπιασε όπως ήθελε το σουτ και ο Μπαρόχα μπλόκαρε.

28′ Καλή σέντρα του Μάνταλου, κεφαλιά του Τζιμπούρ, η μπάλα στα χέρια του γκολκίπερ του Παναιτωλικού.

27′ Σουτ του Γκάλο, εύκολα μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

Καλύτερος ο Τίτορμος στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου. Γυρίζει σωστά την μπάλα, αλλά κάτι του λείπει… στο φινάλε των φάσεων. Από την άλλη η ΑΕΚ δεν έχει φανεί ακόμη στο ματς.

15′ Η πρώτη σημαντική ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με το σουτ του Μύγα, που αναγκάζει τον Μπαρόχα σε εξαιρετική επέμβαση.

14΄Από μια κίτρινη Βάργκας και Φερέιρα.

10΄ Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο στο Αγρίνιο. Προσέχει πολύ τα νώτα του ο Παναιτωλικός.

3′ Διαγώνιο σουτ του Αραβίδη, η μπάλα περνάει 3-4 μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

1′ Άρχισε το ματς στο Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό στην σέντρα.

Ο Δελφάκης είναι ο διαιτητής του αγώνα

Παναιτωλικός (Γιάννης Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Ρουμπουλάκου, Πάουλο, Μάκος, Μουνιόζ, Ουάρντα, Φερέιρα, Μαρκόβσκι.

ΑΕΚ (Γκουστάβο Πογιέτ): Μπαρόχα, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Αρθο, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Βάργκας, Αραβίδης, Τζιμπούρ.