Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός (live, 2-0)

Καλησπέρα σας,
μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο την αναμέτρηση των «κυανοκίτρινων» με τον Παναθηναϊκό.

Ο Μάκης Χάβος θα ξεκινήσει με τον Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τον Ρότσα αριστερό μπακ, τον Μαρινάκη δεξιό, τους Μόρα, Μιχάι στα στόπερ, τον Μπεχαράνο στο «6», τους Ρόσα, Μάρκος Πάουλο μπροστά του, τους Κλέσιο, Μάζουρεκ στα άκρα και τον Ντίας στη κορυφή της επίθεσης. Στο κλασικό του πλέον 4-1-4-1.

Οι φιλοξενούμενοι θα ξεκινήσουν με τους Βλαχοδήμο, Χουλτ, Μολέδο, Κουρμπέλη, Γιόχανσον, Σιλά, Χίλιεμαρκ, Βιγιαφάνιες, Λουντ, Άλτμαν και Μολίνς.

Πριν τη σέντρα ο Βιγιαφάνιες που είναι στην αποστολή του «τριφυλλιού» τα είπε με πολλούς παίκτες των «κυανοκίτρινων», όπως και ο Μαρινάκης με εκείνους του Παναθηναϊκού.

Πολύς κόσμος στο γήπεδο.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού φωτογραφήθηκαν με μία φανέλα αφιερωμένη στον Λουτσιάνο, που υπέστη πρόσφατα χιαστούς.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ
Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να πιέσει στα πρώτα λεπτά.

6′ Σέντρα σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα πέρασε άουτ.

8′ Ωραία ενέργεια από τον Βιγιαφάνιες, ο Μαρινάκης έδιωξε προ του Μολίνς που αν έπαιρνε τη μπάλα ήταν φάτσα με το τέρμα στη μικρή περιοχή του Παναιτωλικού.

Το ματς έχει ρυθμό και ο Ρόσα έχει μπει ορεξάτος.

Στο 15′ ο Παναιτωλικός έχει ήδη κερδίσει 2 κόρνερ.

ΓΚΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
1-0. 20′ Γκολ «μαγεία» από τον Μάζουρεκ. Ο Ρόσα έστρωσε τη μπάλα στον Αργεντινό, ο οποίος με ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ σουτ στα όρια της μεγάλης περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βλαχοδήμου.

22′ Σουτ του Μολίνς μέσα από τη περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Παναιτωλικός μετά το γκολ δεν έχει αλλάξει προσέγγιση στο ματς.

Φτάσαμε στο ημίωρο και ο Παναιτωλικός είναι πάρα πολύ καλός.

Ο Κομίνης διέκοψε το ματς, ώστε να γίνουν συστάσεις και να μην πέφτουν κορδέλες στον αγωνιστικό χώρο.

Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο του πρώτου ημιχρόνου.

36′ Σουτ του Μολίνς, η μπάλα πέρασε άουτ.

Στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός «απειλεί» με σουτ έξω από τη περιοχή του Κυριακίδη.

40′ Ο Λουντ έβγαινε μόνος απέναντι από τον Κυριακίδη, αλλά πάτησε τη μπάλα και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού. Μπορεί να μην ήταν τελική, αλλά είναι η καλύτερη ευκαιρία του Παναιτωλικού.

45’+1′ Κίτρινη στον Γιόχανσον.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Τσάβες θα περάσει στη θέση του Αλτμαν.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΙΣΟΥ
46′ Κεφαλιά του Μολέδο, η μπάλα πέρασε άουτ.

50′ Κοντινή κεφαλιά του Κλέσιο, ο Βλαχοδήμος απέκρουσε. Ο Παναιτωλικός «άγγιξε» ένα δεύτερο γκολ.

51′ Εξαιρετική κούρσα του Ρότσα, στο γύρισμά του δεν βρήκε συμπαίκτη.

52′ Σουτ του Μολίνς, η μπάλα πέρασε άουτ.

Το ματς έχει πολύ καλό ρυθμό στο δεύτερο μισό και ο Παναιτωλικός πρέπει να προσέξει.

56′ Σουτ του Λουντ μέσα από τη περιοχή, ο Μόρας έβαλε τη κόντρα και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

57′ Νέα απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, καθώς ο Κλέσιο τσίμπησε τη μπάλα προ του εξερχόμενου Βλαχοδήμου, αλλά εκείνη πέρασε «βασανιστικά» δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του αντίπαλου πορτιέρο.

Ο Μοζαμβικανός έχει απολέσει στο δεύτερο μισό μοναδικές ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα του Παναιτωλικού.

60′ Τακουνάκι του Μάζουρεκ που έβγαλε τον Μαρινάκη απέναντι από τον Βλαχοδήμο, ο οποίος απέκρουσε το πλασέ του μπακ του Παναιτωλικού. Νέα μεγάλη ευκαιρία για τα «καναρίνια».

64′ Κίτρινη στον Σιλά.

64′ Ο Μουνιέ στη θέση του Λουντ.

65′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
2-0. 65′ Ο Ρότσα έκανε φανταστική κούρσα, έκανε την παράλληλη, ο Βλαχοδήμος απομάκρυνε και ο Κλέσιο που πήρε το «ριμπάουντ» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Τα «καναρίνια» πραγματοποιούν φανταστική εμφάνιση.

Ο Τσάβες θα αποχωρήσει τραυματίας.

70′ Ο Χατζηγιοβάννης στη θέση του Τσάβες.

74′ Ο Μάζουρεκ εν μέσω αποθέωσης δίνει τη θέση του στον Μπράβο.

78′ Κίτρινη σε Μολίνς και Κυριακίδη.

79′ Ο Τσοκάνης στη θέση του Ρόσα.

84′ Κίτρινη ο Μπράβο.

84′ Ο Μαρκόβσκι στη θέση του Ντίας.
87′ Ο Κλέσιο βρέθηκε φάτσα με το 3-0, αλλά ο Βλαχοδήμος απέκρουσε την κοντινή του προβολή.

89′ Κοντινή κεφαλιά του Μολέσο, η μπάλα πέρασε άουτ.