To report του Ξάνθη-Παναιτωλικός 2-0

Ο Παναιτωλικός είχε φάσεις, είχε καλές στιγμές, αλλά δεν είχε το γκολ στα Πηγάδια κι έτσι ξεκίνησε με ήττα από την Ξάνθη (2-0) τις υποχρεώσεις του στο Κύπελλο Ελλάδος.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

85′ Πάνω στο τείχος ο Μάσουρεκ.

85′ Περίτεχνη ενέργεια του Παρά, που κερδίζει φάουλ σε καλή θέση.

82΄Κλείνει τις αλλαγές και η Ξάνθη. Εκτός ο Τριάδης, μέσα ο Κίκε.

77΄Στην ουσία το ματς έχει… σβήσει για τον Παναιτωλικό.

69′ Έξω ο Κλέσιο μέσα ο Χαντάκιας, που βλέπει κίτρινη με το… καλημέρα.

69΄Έξω ο Κάστρο μέσα ο Μπρίτο.

66΄Φάουλ σε καλή θέση με τον Μάσουρεκ, εξαιρετική επέμβαση του Ζίφκοβιτς.

65΄Μέσα ο Βασιλούδης, έξω ο Ρόσα.

61΄Εκτός γηπέδου ο Πάουλο, μέσα ο Ρότσα.

60′ Γκολ για την Ξάνθη. Στη πρώτη αντεπίθεση για τους ακρίτες η άμυνα πιάνεται κοιμώμενη, ο Τριάδης μόνος κάνει το 2-0 και… κλειδώνει τη νίκη.

58′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Λούκας στη θέση του Μεχία.

Ο Παναιτωλικός έχει… πατήσει την Ξάνθη, αλλά τα χαλάει στο φινάλε, στην τελική προσπάθεια.

53΄Νέα ευκαιρία με τον Μάσουρεκ και το καλό γύρισμα της μπάλας.

49′ Ωραίο το… μπάσιμο του Μάσουρεκ από την πάσα του Κλέσιο, αλλά το σουτ που έκανε δεν είχε τύχη.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΠΗΓΑΔΙΑ

45′ Σουτ του Κλέσιο άουτ.

42΄Κίτρινη στον Μεχία.

36′ Απίθανη ευκαιρία για τον Μαρκόφσκι που σε τετ α τετ δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά και να ισοφαρίσει.

-Στο 47%-53% η κατοχή της μπάλας.

27΄Γκολ για την Ξάνθη. Ο Κάστρο στην καρδιά της μικρής περιοχής δεν έχει πρόβλημα να πάρει την κεφαλιά από τον Ροντρίγκες και να νικήσει τον Τσέναμο.

23΄Οι Αγρινιώτες κρύβουν την μπάλα, ο Ρόσα κάνει πάσα στον Μαρκόφσκι αυτός στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά είναι ελάχιστα εκτεθειμένος και καταλογίζεται οφσάιντ.

22΄Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος έως το 15′ αλλά πλέον η Ξάνθη πήρε τον έλεγχο.

21′ Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

16′ Σουτ του Μεχία από καλή θέση η μπάλα ψηλά άουτ.

5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με την κοντινή κεφαλιά του Ροντρίγκες που πέρασε πάνω από την εστία.

1′ Αρχισε το ματς με τον Παναιτωλικό στη σέντρα.