Το report του Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης 1-1

Μετά από δύο σερί ήττες που τον… έριξαν χαμηλά βαθμολογικά, ο Παναιτωλικός δεν κέρδισε ούτε τον Απόλλωνα Σμύρνης με την κρίση να βαθαίνει!

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′ Ο Ροντρίγκες στη θέση του τραυματία Κλέσιο.

81΄Ο Μάατσι στη θέση του Χουάρες.

77΄Ο Μοράρ αντί του Ρόσα.

Ο χρόνος περνάει, ο Παναιτωλικός τον ξοδεύει και η… γκέλα έρχεται.

Οι του Απόλλωνα άρχισαν να ξαναπέφτουν τώρα κάτω για καθυστερήσεις, μετά το… ανέλπιστο δώρο του Παναιτωλικού.

61΄Ο Μπράβο στη θέση του Πάουλο. Ο Χάβος δεν πρόλαβε να τον βάλει νωρίτερα

60′ ΗΤΑΝ ΒΕΒΑΙΟ! 1-1 για τον Απόλλωνα με τον Αλμπάνη. ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΗ έδωσε δικαίωμα. Μια αμυντική λειτουργία της πλάκας και εύκολα οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα.

Ο Παναιτωλικός έδωσε πολύ χώρο στον Απόλλωνα Αθηνών. Μακάρι να μη το πληρώσει.

56’Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Κονέ. «Τρύπησε» την άμυνα βγήκε απέναντι στον Κυριακίδη αλλά πλάσαρε ψηλά.

53΄Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Κλέσιο, αλλά για άλλη μια φορά όταν έφτασε απέναντι από τον τερματοφύλακα δεν έκανε την σωστή κίνηση.

Με αλλαγή για τον Απόλλωνα η σέντρα. Ανιέτε αντί του Μενδρινού.

46′ Αρχισε το 2ο ημίχρονο στο Αγρίνιο.

44΄Απίθανη διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Αρχικά ο Τσόβιτς αποκρούει την εξ επαφής κεφαλιά του Μόρα και στη συνέχεια ο Ντίας σουτάρει άουτ.

Από το δυνατό πλάγιο του Μύγα, ο Μαρκόφσκι πήρε την κεφαλιά, η άμυνα του Απόλλωνα δεν έδιωξε σωστά και ο Ντίας με δυνατό σουτ βρήκε δίχτυα!

35′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-0 με τον Ντίας!

Με αναμενόμενη συμπεριφορά μικρής ομάδας ο Απόλλωνας κάνει συνεχώς καθυστερήσεις κυρίως με τον Τσόβιτς… Όταν δεν βάζεις νωρίς γκολ θα τα υποστείς.

20΄Τίποτα το ιδιαίτερο… Μύγας και Κλέσιο δεν μπορούν να κάνουν παιχνίδι από τα άκρα, με αποτέλεσμα ο Παναιτωλικός να παλεύει με μακρινές μπάλες χωρίς τύχη.

10΄Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε δυνατά, έχει τον έλεγχο, αλλά από την φάση που θα απειλήσει τον Τσόβιτς.

1΄Άρχισε το ματς με τον Μαρκόφσκι στη σέντρα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μιχάι, Μόρας, Μύγας, Κλέσιο, Λόπες, Μάρκος Πάουλο, Μάσουρεκ, Ντίας, Ρόσα, Μαρκόφσκι

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Μπιτζιμίν, Παπάζογλου, Κούρος, Χουάρες, Μενδρινός, Κονέ, Αλμπάνης, Καστιγιέχος