Ολα τα είχε το σημερινό (24/7) επίσημο ντεμπούτο του Κωνσταντόπουλου με την Μπέρσοτ.
Ο 19χρονος αμυντικός ξεκίνησε βασικός στην πρεμιέρα του βελγικού πρωταθλήματος όπου η ομάδα του φιλοξένησε την Σερκλ Μπριζ, όμως η αναμέτρηση διακόπηκε στο 55′ λόγω δυνατής βροχόπτωσης και ενώ η νέα ομάδα του έχανε με 1-0. Ο ρέφερι περίμενε λίγο μήπως και βελτιωθούν οι καιρικές συνθήκες, όμως δεν συνέβη αυτό και το διέκοψε οριστικά.
![](https://www.agrinio-sports.gr/wordpress/wp-content/uploads/2021/07/E7EllYKXoBYK5Bp-1.jpg)