Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 4-2

Καλησπέρα σας
και χρόνια πολλά
Το «Agrinio-Sports» θα σας μεταφέρει σε live χρόνο το ματς της άδειας Λεωφόρου με τον Παναθηναϊκό.

Ο Γιάννης Ματζουράκης θα ξεκινήσει τον Παναιτωλικό με σύστημα 5-4-1. Οι τρεις στόπερ θα είναι οι Κούσας, Μάκος, Παπάζογλου με τον τελευταίο να έχει ρόλο «σκούπας». Δεξί μπακ θα είναι ο Μύγας, αριστερό ο Κέβιν, οι Μάρκος Πάουλο, Ουάρντα στον άξονα, οι Κάπελ, Βιγιαφάνιες στα άκρα και τον Μαρκόφσκι στη κορυφή της επίθεσης.
Στον πάγκο είναι οι Καμαρά, Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Ρομέρο, Μήλιος, Βασιλείου και Χαντάκιας.

Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν με τους Στιλ, Εσιέν, Αμπέιντ, Κλωναρίδη, Βέμερ, Καρέλη, Ταυλαρίδη, Νάνο, Τελάντερ, Πράνιτς και Πέτριτς. Στον πάγκο είναι οι Κοτσόλης, Λαγός, Μπεργκ, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Καλτσάς και Σάντσεθ.

Το γήπεδο είναι «κρύο» χωρίς κόσμο.

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο.

Οι παίκτες του Παναιτωλικού ένα κουβάρι στη σέντρα του γηπέδου.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
1′ Στη σέντρα οι παίκτες του Παναιτωλικού. Ο Ουάρντα πήγε να «κρεμάσει» τον Στιλ, η μπάλα πέρασε άουτ, ενώ ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού ήταν εκτός θέσης.
1′ Ο Στιλ πρόλαβε τον Κάπελ, μετά από κάθετη του Ουάρντα.

ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ
0-1.2′ Ο Βιγιαφάνιες πέρασε τον…. μισό Παναθηναϊκό και πλάσαρε εύστοχα. Ο Αργεντινός σημείωσε ένα πανέμορφο γκολ.

Οι Κάπελ και Βιγιαφάνιες έχουν ξεκινήσει δεξιά και αριστερά αντίστοιχα με «ανάποδα» πόδια.

1-1.6′ Ο Αμπέιντ με «ξερό» συρτό σουτ, λίγο έξω από τη περιοχή.

9′ Σουτ του Μαρκόφσκι ο Στιλ έδιωξε, στη συνέχεια της φάσης ο Μάρκος Πάουλο σούταρε ξανά, αλλά ο Στιλ απέκρουσε εντυπωσιακά, ενώ η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι.

2-1.11′ Μετά από κόντρες, ο Εσιέν μπήκε στη περιοχή, έκανε τη παράλληλη στον Πέτριτς που ανενόχλητος πλάσαρε εύστοχα.

Ο Παναιτωλικός αδικείται από το σκορ.

Πλέον ο Παναιτωλικός έχει διάταξη 4-2-3-1, καθώς ο Παπάζογλου πέρασε στον άξονα στο πλευρό του Μάρκος Πάουλο, ο Ουάρντα είναι πίσω από τον Μαρκόφσκι, ενώ οι Κούσας, Μάκος έμειναν στα στόπερ.

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
16′ 2-2. Ο Κάπελ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μαρκόφσκι με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Στιλ. Ο Σέρβος φορ «νίκησε» τον Ταυλαρίδη, ενώ οι Κάπελ, Βιγιαφάνιες κάνουν εξαιρετικό παιχνίδι.

17′ Σουτ του Κάπελ, η μπάλα πέρασε άουτ.
19′ Σουτ του Ουάρντα. μπλόκαρε εύκολα ο Στιλ.

Ο Παναιτωλικός μετά από 20 λεπτά, όχι μόνο είναι στο 2-2 με τον Παναθηναϊκό, αλλά είναι πολύ καλύτερός του. Αν δεν υπήρχαν τα αμυντικά κενά, τότε θα είχε «καθαρό» προβάδισμα αλλά και τώρα, με βάση τις φάσεις που έχει θα μπορούσε να είχε σημειώσει και τρίτο γκολ.

29′ Πλασέ του Αμπέιντ μέσα από τη περιοχή, ο Κυριακίδης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
30′ Σουτ του Πέτριτς, η μπάλα κόντραρε, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε ξανά σε κόρνερ.

Συμπληρώσαμε το 30′ και στο τελευταίο 10λεπτο ο Παναιτωλικός έχει δώσει χώρο στους γηπεδούχους.

31′ «Τελείωμα» του Καρέλη μέσα από τη περιοχή, αυτό δεν ήταν καλό και η μπάλα πέρασε άουτ.

36′ Κίτρινη στον Εσιέν για φάουλ στον Κάπελ.

37′ Σουτ του Ουάρντα, που είχε πολλά σώματα μπροστά του αλλά τον Στιλ εκτός θέσης, η μπάλα όμως πέρασε λίγο άουτ.

Πλέον ο Βιγιαφάνιες έχει περάσει πίσω από τον Μαρκόφσκι, ο Ουάρντα αριστερά και ο Κάπελ έχει παρεμείνει δεξιά.

44′ Κίτρινη στον Αμπέιντ για μαρκάρισμα στον Ουαρντα.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Παναιτωλικός έχει σημειώσει δύο γκολ, έχει ένα δοκάρι και ακόμη τέσσερις τελικές στη Λεωφόρο.

Όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ Στη σέντρα οι παίκτες του Παναθηναϊκού.

Χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες.

Ο Παναιτωλικός συνεχίζει με 4-2-3-1.

3-2.51′ Ο Πέτριτς με ωραίο γυριστό ύστερα από σέντρα του Πράνιτς. Ο Κυριακίδης προσπάθησε να «βγάλει» το σουτ, αλλά η μπάλα πήρε φάλτσα και κατέληξε στα δίχτυα του.

53′ Ο Στιλ έδιωξε με τα δάχτυλα προ του Μαρκόφσκι, ύστερα από πολύ ωραία ενέργεια του Βιγιαφάνιες.

59′ Γύρισμα του Πράνιτς, ο Κούσας έβαλε τη κόντρα και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

Συμπληρώσαμε το 60′, το ματς έχει «ανοίξει», ο Παναιτωλικός προσπαθεί να φτάσει στο γκολ αλλά αφήνει κενούς χώρους.
Ο Βιγιαφάνιες κάνει καταπληκτικό ματς.
63′ Ο Κάπελ πήρε κίτρινη.

63′ Ο Καλτσάς στη θέση του Κλωναρίδη.

65′ Ο Παπάζογλου «τσίμπησε» τη μπάλα προ του Αμπέιντ που ήταν έτοιμος να σουτάρει.

68′ Η μπάλα στρώθηκε στον Κάπελ σε εξαιρετική θέση, αλλά το «τελείωμα» του Ολλανδό ήταν κακό και η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

71′ Ο Κάπελ βγήκε στη πλάτη του Νάνο μετά από σέντρα του Κέβιν, αλλά δεν κατάφερε να βρει τη μπάλα και χάνεται ακόμη μία ευκαρία.

Στα τελευταία ματς ο Παναιτωλικός πιέζει.

75′ Ο Λαγός στη θέση του Πέτριτς.

Ετοιμάζεται ο Τζήλος.
79′ Κίτρινη του Μύγα για φάουλ στον Νάνο.

80′ Ο Βασιλείου στη θέση του Βιγιαφάνιες.

81′ Ο Κουτρομάνος στη θέση του Μύγα.

83’Κεφαλιά του Βασιλείου μετά από εκτέλεση φάουλ του Κέβιν, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

84′ Ο Μπεργκ στη θέση του Καρέλη.

86′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλτσά, η μπάλα πέρασε άουτ.

87′ Σουτ του Βασιλείου πάνω στη κίνηση και ενώ ο Στιλ ήταν εκτός θέσης, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

87′ Ο Καμαρά στη θέση του Κέβιν.

Πλέον ο Παναιτωλικός παίζει… φουλ επίθεση.

90′ Απίστευτη ευκαιρία, καθώς ο Στιλ «νίκησε» τον Στιλ στο μεταξύ τους τετ α τετ.

90’+2′ 4-2.Ο Καλτσάς «έστρωσε» στον Αμπέιντ, που πλάσαρε εύστοχα από κοντά.