Ξανά γκολ λίγο πριν το φινάλε

Λένε πως σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση. Ο Παναιτωλικός χθες σε ακόμη ένα εκτός έδρας ματς δέχθηκε γκολ στο φινάλε του ημιχρόνου και λίγο πριν πάει στα αποδυτήρια με το 0-0. Αποτέλεσμα που θα του έδινε τη δυνατότητα καλύτερης διαχείρησης στο δεύτερο μισό. Σε τρεις από τις 14 ως τώρα εξόδους του έχει συμβεί κάτι ανάλογο, δηλαδή να είναι στο 0-0 και να δέχεται γκολ δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του πρώτου μισού, ενώ συνολικά σε πέντε εκτός έδρας αναμετρήσεις του έχει δεχθεί γκολ από το 30′ ως το 45′. Πριν το Περιστέρι, κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ και στο «Γ. Καραϊσκάκης» με τον Ολυμπιακό (σ.σ. στη προκειμένη περίπτωση παίζονταν οι καθυστερήσεις, των καθυστερήσεων…), ενώ στη Λιβαδειά στο 40′ οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει σε 2-1 και μετά ανέλαβε… δράση ο Σελίμος.

Σε αυτό το διάστημα δέχθηκε γκολ και σε άλλα ματς όπως εκείνο της Μυτιλήνης, που όμως δεν άλλαξαν τα δεδομένα. Η ουσία είναι πως για ακόμη μία φορά τα «καναρίνια» είτε λόγω ατυχίας είτε και λόγω έλλειψης καθαρού μυαλού, πήγαν στα αποδυτήρια με τη ψυχολογία στο Ναδίρ και απώλεσαν την ευκαιρία να μεταφέρουν πίεση στους αντιπάλους του.