To report του Ατρόμητος-Παναιτωλικός 1-0

Ο Παναιτωλικός δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα του στο Κύπελλο Ελλάδος, ηττήθηκε με 1-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και πλέον θα… παίξει ρέστα πρόκρισης κόντρα σε Πανθρακικό και Καλλιθέα!

93′ Λήξη και ήττα με 1-0 για τον Παναιτωλικό!

89′ Κίτρινη ο Μπίτολο.

88′ Μεγάλη ευκαιρία για το 1-1 με το σουτ του Λεντέσμα!

85′ Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό με τον Κουτρομάνο στην θέση του Ρότσα.

83΄Με τις καθυστερήσεις περίπου 10′ ακόμη για να ισοφαρίσει ο Παναιτωλικός.

79′ Κλείνουν οι αλλαγές για τον Κορακάκη. Ο Βασιλείου στην θέση του Μπρίτο.

78′ Τεράστια ευκαιρία με τον Τομανέ να μην μπορεί να βρει την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα από το φάουλ του Λεντέσμα.

73΄Εκτός γηπέδου Ρόσα και Φερέιρα. Μέσα Τομανέ και Λεντέσμα με ζητούμενο το γκολ της ισοφάρισης.

Τομανέ και Λεντέσμα είναι έτοιμοι να περάσουν στο γήπεδο.

Φαντάζει απαραίτητη μια βοήθεια από τον πάγκο…

65′ ΓΚΟΛ 1-0. Η πίεση του Ατρομήτου φέρνει αποτέλεσμα. Τρίγωνο Ούμπιδες-Λε Ταλέκ και Μπάγκα. Ο τελευταίος με κεφαλιά σε κενή εστία ανοίγει το σκορ.

Ο Κορακάκης… φουλάρει την ομάδα του για να πάρει την νίκη.

57΄Μπιστακός εκτός γηπέδου, εντός ο Τόνσο

55΄Απίθανη ευκαιρία για τον Μπρίτο… Χόρεψε την άμυνα και εξ επαφής σούταρε ψηλά άουτ!

53΄Αλλαγή για τον Κορακάκη. Μέσα ο Ούμπιδες, έξω ο Κεϊτά!

52′ Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Λημνιό που… κάνει ό,τι θέλει!

48′ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους… Από πλάγιο άουτ (!!!) η άμυνα… κοιμάται και από κοντά με κεφαλιά ο Λημνιός στέλνει την μπάλα άουτ!

46΄Σέντρα στο 2ο μέρος

45′ ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι και… 0-0

Εσωτερική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Τα τελευταία λεπτά ο Φερέιρα… τραβήχτηκε στην πλευρά και ο Ρόσα έγινε επιτελικός μέσος.

33′ Κίτρινη στον Κλέσιο από τον Λαμπρόπουλο.

Πέρασε χωρίς… συγκινήσεις το πρώτο ημίωρο του αγώνα!

Αυξάνει την πίεση του ο Ατρόμητος.

27′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο, διώχνει ο Μαρκόφσκι.

25′ Λάθος από τον κίπερ του Ατρομήτου, η μπάλα χτυπάει στην πλάτη του Φερέιρα αλλά περνάει πάνω από την εστία.

17΄Κίτρινη ο Γκουγκούδης για σκληρό μαρκάρισμα στον Καμαβουάκα.

14΄Η πρώτη τελική για τον Παναιτωλικό με σουτ του Φερέιρα που περνάει πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.

13΄Κίτρινη για τον Ροντρίγκες.

8′ Υπέροχη πάσα του Μπίτολο, ο Λημνιός βγαίνει στην… πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικό πλασάρει, αλλά μπλοκάρει ο Κριστιάνο. Η πρώτη μεγάλη φάση του ματς.

6′ Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό με τον Ρόσα περνάει χωρίς ουσιαστική φάση.

4′ Οφσάιντ ο Ουάρντα με το ριπλέι να μην δικαιώνει τον βοηθό!

1′  Σέντρα για τον Ατρόμητο και το ματς άρχισε…

-Παρατάχθηκαν στο γήπεδο οι δύο αντίπαλοι…

-Λίγος κόσμος στο Περιστέρι.

-Mε τις κίτρινες εμφανίσεις που είχε φορέσει και στο ματς πρωταθλήματος ο Παναιτωλικός. Μπλε ριγέ φανέλα και άσπρο σορτς για τον γηπεδούχο Ατρόμητο.

MIKΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

-Mε πολλά νέα πρόσωπα η ενδεκάδα του Παναιτωλικού μιας και ο Γιάννης Ματζουράκης θέλει να ξεκουράσει ποδοσφαιριστές που έχουν παίξει… σερί έως τώρα, αλλά και να τους προφυλάξει για το δύσκολο ματς της Δευτέρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Αγρίνιο.

Συγκεκριμένα οι 11 που ξεκινούν στο Περιστέρι είναι οι: Κριστιάνο, Κλέσιο, Μάκος, Ροντρίγκες, Ρότσα, , Καμαβουάκα, Φερέιρα, Τσοκάνης, Ουάρντα, Ρόσα, Μαρκόφσκι.

-Στον πάγκο και δύο παιδιά από την Κ20, ο Μαλής και ο Γιαννιώτης, όπως προτρέπει ο κανονισμός του Κυπέλλου.

-O Λαμπρόπουλος από την Ηλεία είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης!

-Ο 7ος όμιλος όπου συμμετέχει ο Παναιτωλικός… άνοιξε αυλαία το απόγευμα της Τρίτης με την εύκολη επικράτηση του Πανθρακικού επί της Καλλιθέας.

-Τα «καναρίνια» επιστρέφουν για 2η φορά φέτος στο Περιστέρι. Για το πρωτάθλημα είχαν επικρατήσει με 0-2 χάρη στα γκολ των Ροντρίγκες και Ουάρντα.

-Για τον Ατρόμητο, ο «αήττητος» έως τώρα Γιώργος Κορακάκης επέλεξε τους: Παπαδόπουλος, Γκουγκούδης, Μπίτολο, Ζησόπουλος, Κοντοές, Κεϊτά, Μπάγκα, Μπρίτο, Μπαστακός, Λημνιός, Λα Ταλέκ