ΑΕΚ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (0-0, Live)

Καλησπέρα σας,
μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς με την ΑΕΚ. Ο Παναιτωλικός δεν έχει πάρει ποτέ βαθμό στην Αθήνα κόντρα στην Ενωση και καλείται να το κάνει τώρα έχοντας πολλές και σημαντικές απουσίες.

Στο Αγρίνιο έμειναν οι Τσοκάνης, Ροντρίγκεζ, οι Ουάρντα, Καμαβουάκα έχουν ενσωματωθεί στις αποστολές των αντιπροσωπευτικών τους συγκροτημάτων για το Κόπα Αφρικά και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, λίγες ώρες πριν τη σέντρα τέθηκε νοκ άουτ και ο Μάκος. Ο οποίος ταλαιπωρείται από «βαριά» ίωση. Ετσι ο Γιάννης Ματζουράκης θα παρατάξει σήμερα ενδεκάδα-ανάγκης, η οποία θα αποτελείται από τους Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τον Ρότσα αριστερό μπακ, τους Κούσα-Χαντάκια στα στόπερ, τον Μύγα δεξί μπακ, τους Κουτρομάνο, Μάρκος Πάουλο στον άξονα, τους Κλέσιο, Μουνιός στα άκρα, τον Ρόσα «δεκάρι» και τον Μαρκόφσκι μοναδικό προωθημένο.

Η ΑΕΚ από την πλευρά της θα έχει σχηματισμό 4-4-3 και θα ξεκινήσει με τους Μπάρκα, Γκάλο, Κολοβέτσιο, Λαμπρόπουλο, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς, Μάνταλο, Πατίτο και Πέκχαρτ.

Ολα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ
1′ Στην σέντρα οι γηπεδούχοι.

4′ Σουτ του Αϊντάρεβιτς, έδιωξε ο Κυριακίδης.

Η ομάδα προσπαθεί να «κρατήσει» τον ρυθμό.

11′ Σουτ του Μάνταλου, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο και τα «καναρίνια» περιμένουν την ΑΕΚ και δείχνουν «διατεθειμένα» να «χτυπήσουν» στην κόντρα.

Ο Παναιτωλικός κρατά μέχρι στιγμής την ΑΕΚ μακρυά από τα καρέ του.

21′ Ο Πέκχαρτ προσπάθησε να απειλήσει με το στήθος, μετά από σέντρα-σουτ του Γκάλο.

25′ Η μπάλα κόντραρε σωτήρια στον Μαρκόφσκι μετά από σουτ του Πέκχαρτ, μετά από λάθος έξοδο του Κυριακίδη.

Ο Μαρκόφσκι έχει πρόβλημα τραυματισμού και ίσως να μην συνεχίσει.

26′ Κίτρινη στον Γκάλο.

O φορ του Παναιτωλικού συνεχίζει κανονικά.

Συμπληρώσαμε το 35′ και η εικόνα του αγώνα δεν έχει αλλάξει. Η ΑΕΚ κρατά μπάλα, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά.

Αν εξαιρεθεί η περίπτωση του Γκάλο, η άμυνα του Παναιτωλικού έχει «μπλοκάρει» όλους του άλλους παίκτες της ΑΕΚ.

41′ Κίτρινη στον Ρότσα.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου που θα είναι δύο λεπτά.

45’+1′ Συνεχόμενα σουτ των παικτών της ΑΕΚ, οι παίκτες του Παναιτωλικού απομάκρυναν.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ολα είναι έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

47′ Παραλίγο αυτογκόλ μετά από κόντρα στον Μαρκόφσκι, η μπάλα πέρασε κόρνερ.

51′ Σουτ του Σιμόες, η μπάλα πέρασε άουτ.

Συμπληρώσαμε μία ώρα παιχνιδιού και ο Παναιτωλικός συνεχίζει να αμύνεται σωστά.

Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό στο 65′.

66′ Ο Μπακασέτας στην θέση του Πατίτο.

67′ Κεφαλιά του Μάνταλου η μπάλα πέρασε άουτ, στην μεγαλύτερη ευκαιρία της ΑΕΚ στο δεύτερο μισό.

67′ Απίστευτη ευκαιρία του Κλέσιο, που βγήκε τετ α τετ με τον Μπάρκα αλλά πλάσαρε άουτ.

Ο Μοζαμβικανός απώλεσε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

71′ Κίτρινη στον Μάρκος Πάουλο.

76′ Σουτ του Μάνταλου, η μπάλα πέρασε άουτ.

77′ Κίτρινη ο Ρόσα.

78′ Ο Βάργκας στην θέση του Πέκχαρτ.

78′ Σουτ του Γιόχανσον, έδιωξε ο Κυριακίδης.

81′ Ο Παπουτσογιαννόπουλος στην θέση του Μαρκόφσκι.

87′ Ο Βασιλούδης στην θέση του Ρόσα.

88′ Μετά από φάση διαρκείας, ο Κυριακίδης είπε «όχι» στο σουτ του Σιμόες.

89′ Νέα μοναδική ευκαιρία του Κλέσιο, που μετά από λάθος του Κολοβέτσιου βγήκε στην «κόντρα», αλλά ο Μπάρκας απέκρουσε σε κόρνερ το πλασέ του.

Παίζουμε τις καθυστερήσεις.

90’+3′ Νέα απίστευτη απόκρουση του Κυριακίδη, σε κοντινή «σκαστή» κεφαλιά του Λαμπρόπουλου.

90’+4′ Ο Μαλής στην θέση του Κουτρομάνου.

90’+4′ Κίτρινη ο Σιμόες.