ΑΕΛ – Παναιτωλικός (1-0, live)

Καλησπέρα σας,
μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς με την Λάρισα.

Εκτός 18αδας έμειναν οι Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλούδης, Κολοβούρης.

Ο Μάκης Χάβος θα ξεκινήσει με τον Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τους Μύγα, Τσοκάνη στα δύο άκρα της άμυνας, τους Κούσα, Ροντρίγκες στα στόπερ, τους Μπράβο, Μάρκος Πάουλο στις θέσεις «6-8», τον Λόπες σε ρόλο οργανωτή, τον Ρόσα δεξί εξτρέμ, τον Ρότσα αριστερό και τον Παπαδόπουλο στη κορυφή της επίθεσης.

Η Λάρισα θα ξεκινήσει με 4-2-3-1, όπου ο Ξενοδόχοβ θα είναι κάτω από τα δοκάρια, ο Ναβάρο δεξί μπακ, ο Κόντορ αριστερό, οι Γιοβάνοβιτς-Φάρκας κεντρικό αμυντικό δίδυμο, οι Φατιόν, Ντέλετιτς στιν άξονα και οι Αβραάμ, Βαρέλα, Ναζλίδης πίσω από τον Τσάκο.

Ολα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

6′ Σουτ του Τσακοπίνο, ο Ροντρίγκες έβαλε σωτήρια την προβολή.

10′ Σέντρα του Ρότσα, ο Ξενοδόχοβ μπλόκαρε προ του Παπαδόπουλου.

Η Λάρισα πιέζει στα πρώτα λεπτά.

Οι γηπεδούχοι παίρνουν πολλές στημένες μπάλες γύρω από την περιοχή του Κυριακίδη.

23′ Κίτρινη στον Μάρκος Πάουλο.

25′ Κοντινή κεφαλιά του Παπαδόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ. Η φάση δεν «μετράει» γιατί ο φορ του Παναιτωλικού ήταν σε θέση οφ σάιντ.

Υπάρχει μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Παπαδόπουλου.

Στα τελευταία λεπτά τα «καναρίνια» έχουν πάρει τα ηνία του ματς.

35′. 1-0. Ο Φάρκας εκμεταλλεύτηκε το «τσαφ» του Αβραάμ μετά από εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ.

38′ Σουτ του Ρόσα, η μπάλα πέρασε άουτ.

45′ Κίτρινη στον Λόπες.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Από τον πάγκο του Παναιτωλικού έχει αποβληθεί ο Μάκης Μπελεβώνης λόγω διαμαρτυριών.

55′ Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

56′ Οι Ρόσα, Ρότσα δεν κατάφεραν να συνεργαστούν μέσα στη περιοχή της Λάρισας και ο Γιοβάνοβιτς έδιωξε.

58′ Ο Γιαννιώτης στη θέση του Ρότσα.

Ο 20χρονος εξτρέμ κάνει σήμερα επαγγελματικό ντεμπούτο με την «κυανοκίτρινη» φανέλα.

60′ Κίτρινη στον Ρόσα.

Ο Παναιτωλικός έχει πάρει μέτρα μέσα στο γήπεδο και προσπαθεί να φτάσει με αξιώσεις στη περιοχή του Ξενοδόχοβ.

65′ Ο Ρέντζας στη θέση του Τσακοπίνο.

67′ Σουτ του Μύγα, η μπάλα πέρασε άουτ.

68’Ο Μαρκόβσκι στη θέση του Ρόσα. Πλέον ο Παναιτωλικός θα παίξει 4-4-2.

70′ Σουτ του Ντέλετιντς, η μπάλα αποκρούστηκε από το δοκάρι του Κυριακίδη.

74′ Ο Κόντορ έδιωξε πάνω στη γραμμή το σουτ του Παπαδόπουλου, με τον Ξενοδόχοβ εκτός θέσης. Στη συνέχεια της φάσης η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ρέντζα.

75′ Ο Μουνιός στη θέση του Λόπες.

80′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, καθώς αρχικά ο Γιαννιώτης έστρωσε στον Παπαδόπουλο, που έκανε την παράλληλη στον Μάρκος Πάουολο ο οποίος από κοντινή απόσταση αστόχησε.

81′ Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Κόντορ.

82′ Κίτρινη στον Μπράβο.

85′ Κίτρινη στον Βαρέλα.

88′ Ο Γκόλιας στη θέση του Ναβάρο.

88′ Κίτρινη σε Φατιόν και Ξενοδόχοβ επειδή οι δύο συμπαίκτες «αρπάχτηκαν» κατά την διάρκεια του ματς.