Αποβολή νωρίς, βαθμό στο τέλος

Σε δύο αγώνες ο Παναιτωλικός αναγκάστηκε να παίξει από νωρίς με δέκα παίκτες. Και οι δύο έληξαν ισόπαλοι…

Η αρχή έγινε στην αναμέτρηση με τον Αστέρα στο Αγρίνιο για την 4η αγωνιστική. Ο Βάντερσον αποβλήθηκε στο 17′, οι Αρκάδες προηγήθηκαν με τον Μπαράλες στο τέλος του ημιχρόνου, ο Αριγίμπι με φάουλ ισοφάρισε στο 54′. Τελικό αποτέλεσμα 1-1.

Χθες στον Βόλο αποβλήθηκε ο Τζανακάκης στο 28′. Ο Μελίσσας απέκρουσε το πέναλτι του Ουάρντα στο 60′ και ο Παναιτωλικός πήρε πολύτιμο βαθμό κρατώντας το 0-0.

Ήταν η 3η φετινή αποβολή, καθώς κόκκινη κάρτα πήρε και ο Ταχάρ στο Περιστέρι. Στο β’ ημίχρονο αυτή (51′), με το σκορ στο 1-0 και τελικό αποτέλεσμα 2-0.

Συνολικά οι κυανοκίτρινοι έπαιξαν με παίκτη λιγότερο για 191 λεπτά στις τρεις αυτές αποβολές. Δηλαδή, για πάνω από δύο ματς!

Αντίθετα σε βάρος αντιπάλου του υπάρχει μία και μοναδική αποβολή, του Χατζηστραβού στης Λαμίας στο 93′. Μόλις τέσσερα λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης.