Βάζει δύσκολα στην ΑΕΚ ο Μητσάρας

Οι επιδόσεις του Δημήτρη Κυριακίδη τόσο στο περσινό πρωτάθλημα όσο και φέτος, είναι εξαιρετικές. Όπου χρειάζεται… κατεβάζει ρολά και με αντίπαλο την ΑΕΚ το έχει παρακάνει! Μόνο μια φορά η Ένωση κατάφερε να παραβιάσει την εστία του και φύγει νικήτρια από αγώνα που είχε αντίπαλο τον χθεσινό MVP. Ήταν πέρσι (Νοέμβριος του 2015) όταν κέρδισε 2-0, με τον Κυριακίδη να περιορίζει το σκορ αποκρούοντας πέναλτι του Μάνταλου στις καθυστερήσεις. Νωρίτερα με τη φανέλα του Λεβαδειακού είχε μία ισοπαλία 0-0 στη Λιβαδειά και μία νίκη στο ΟΑΚΑ 0-1. Απαραβίαστη έμεινε η εστία του Κυριακίδη στο περσινό παιχνίδι με την ΑΕΚ στο Αγρίνιο, όπου τα καναρίνια νίκησαν στις καθυστερήσεις με γκολ του Πάουλο. Απαραβίαστη έμεινε και χθες, με τον Μητσάρα πρωταγωνιστή.