Καλλιθέα-Παναιτωλικός (1-5, live)

Καλησπέρα σας,
το «agrinio-sports» θα σας μεταφέρει σε live χρόνο το ματς του Παναιτωλικού με την Καλλιθέα.

Ο Παναιτωλικός περνά σίγουρα με νίκη, όπως και με ισοπαλία εφόσον υπάρξει νικητής στο ματς της Κομοτηνής. Σε περίπτωση που και τα δύο παιχνίδια λήξουν ισόπαλα, θα πρέπει να περιμένει τα γκολ από το άλλο ματς, ώστε να «βγουν» οι ισοβαθμίες. Σε μία τέτοια περίπτωση θα υπερτερεί σίγουρα της Καλλιθέας.

Ο Γιάννης Ματζουράκης θα ξεκινήσει με τον Κριστιάνο κάτω από τα γκολπόστ, τον Μύγα δεξί μπακ, τους Κουτρουμάνο, Χαντάκια στα στόπερ, τους Μάκο, Μάρκος Πάουλο στον άξονα, τον Ρόσα «δεκάρι», τους Κλέσιο, Ουάρντα στα άκρα και τον Μαρκόφσκι στην κορυφή της επίθεσης.

Πριν το ματς αντιπροσωπεία του Παναιτωλικού συμμετείχε στην εκδήλωση που έγινε στη μνήμη του αδικοχαμένου Νίκου Σαλευρή.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ
5′ Ο Ρόσα αστοχεί σε τετ α τετ, σε μία πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.

7′ Ο Μαρκόφσκι βγαίνει τετ α τετ, αλλά αστοχεί.

8′ Σουτ του Ουάρντα, η μπάλα αποκρούστηκε από από το δοκάρι.

Ο Ατρόμητος στο 13′ προηγείται ήδη 2-0, άρα αυτή τη στιγμή ο Παναιτωλικός προκρίνεται σίγουρα και με ισοπαλία.

15′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
0-1. 15′ Ο Ρόσα απέφυγε και τον Ντούνη και πλάσαρε εύστοχα. Πλέον οι «κυανοκίτρινο» είναι το «αφεντικό» του ματς.

20′ Καλή προσπάθεια του Κλέσιο, ο Ντούνης έδιωξε σε κόρνερ.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛ
0-2. 21′ Ο Μαρκόβσκι με κεφαλιά. Ο φορ του Παναιτωλικού δεν πανηγύρισε το γκολ του, καθώς η Καλλιθέα ήταν η πρώτη εν Ελλάδι ομάδα του.

24′ Κίτρινη στον Μάκο.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
28′ Ο Μαρκόβσκι εκμεταλλεύτηκε το λάθος της αντίπαλης άμυνας, βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα τον Ντούνη.

Ο Παναιτωλικός καλείται να κάνει συντήρηση δυνάμεων, καθώς η πρόκριση επί της ουσίας έχει «κλειδώσει».

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
39′ Ο Ουάρντα «βρήκε» ωραία τον Κλέσιο, που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντούνη.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ολα είναι έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
Ο Πανατωλικός συνεχίζει να ψάχνει ακόμη ένα γκολ.

Συμπληρώσαμε μία ώρα παιχνιδιού.

60′ Πρώτη καλή επέμβαση του Κριστιάνο στο ματς, σε σουτ του Τσίπρα.

61′ Ο Τοπάλι στην θέση του Κατσικογιάννη.

63′ Ο Βασιλούδης στην θέση του Μάρκος Πάουλο.

63′ Ο Γιαννιώτης αντί του Κλέσιο.
ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ
73′ Ο Ουάρντα «έστρωσε» στον Ρόσα, που πλάσαρε εύστοχα μέσα από την αντίπαλη περιοχή.

75’Ο Σταματάκος στην θέση του Ηλιάδη.

75′ Ο Καμαβουάκα στην θέση του Μάκου.

84′ Κίτρινη ο Τσίπρας.

1-5. Η Καλλιθέα μείωσε όταν η μπάλα κόντραρε στον Μύγα και κατέληξε στα δίχτυα του Κριστιάνο.