Με την Κ19 ο Ντουάρτε

Ξεκίνησε από εκεί τον Γενάρη που ήρθε από την Πορτογαλία, έδειξε καλά στοιχεία και έπαιξε με την ανδρική ομάδα στο τέλος (4 συμμετοχές – 1 γκολ), δείχνοντας ότι ο Παναιτωλικός μπορεί να τον υπολογίζει. Ο Φρεντερίκο Ντουάρτε γύρισε σήμερα στην Κ19, που έπαιζε στο Ρουφ με τον Ατρόμητο τον εξ αναβολής αγώνα της 16ης αγωνιστικής. Έληξε 1-1 με τον Θώδη να σκοράρει στο 14′ και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν είκοσι λεπτά αργότερα.

Η ομάδα του Λουτσιάνο αγωνίστηκε ως εξής: Παρδαλός, Σκιαδάς, Τσιαντής (57’ Αλομπισάτ), Πατίλας (75’ Ντόβας), Φραντζέσκος (86’ Θεοτοκάτος), Θώδης, Φυτόπουλος, Ντουάρτε, Πανταζής, Γιαννιώτης Δ., Μπακαδήμας. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Φυτόπουλος.

Την ερχόμενη Τετάρτη στις 11.30 το πρωί ο Παναιτωλικός υποδέχεται στο τελευταίο του παιχνίδι για τη Super League Κ19 τον ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει εξασφαλίσει από καιρό το πρωτάθλημα και σ’ αυτή την κατηγορία. Ο αγώνας θα γίνει στο γήπεδο Παναιτωλικού.