Παναιτωλικός – Ατρόμητος (2-0, live)

Καλησπέρα σας,

μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς του Παναιτωλικού με τον Ατρόμητο.
Τα «καναρίνια» δεν θα έχουν αρκετές αλλαγές στο αρχικό τους σχήμα, που θα αποτελείται από τους Κυριακίδη, Μύγα, Κούσα, Χαντάκια, Ρότσα Μάκο, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Λόπες, Ρόσα και Μαρκόβσκι.

Ο Κυριακίδης θα είναι κάτω από τα γκολπόστ, ο Μύγας δεξιός μπακ, οι Κούσας, Χαντάκιας στα στόπερ, ο Ρότσα αριστερός μπάκ, οι Μάκος, Μάρκος Πάουλο στον άξονα, ο Μαρκόβσκι στην κορυφή της επίθεσης και οι Ρόσα, Λόπες, Κλέσιο από πίσω του.

Ο Ατρόμητος θα ξεκινήσει με τους Γκορμπούνοφ, Κοντοέ, Φυντανίδη, Παντελιάδη, Κυβρακίδη, Κυριακίδη, Μπάγκα, Πλατέλλα, Λημνιό, Ούμπιδες και Λε Ταλέκ.

Ολα δείχνουν έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι. Ο Λόπες για πρώτη φορά θα βρεθεί στο αρχικό σχήμα των «κυανοκίτρινων».

Οι δύο ομάδες είναι στην σέντρα.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

Εχει ρυθμό το παιχνίδι στα πρώτα του λεπτά.

5′ Ωραίο σουτ του Ρόσα, η μπάλα αποκρούστηκε από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκορμπούνοφ που την ακούμπησε λίγο και της άλλαξε πορεία. Μεγάλη ευκαιρία για τα «καναρίνια» ώστε να ανοίξουν το σκορ.

8′ Κεφαλιά του Κλέσιο, απέκρουσε ο Γκορμπούνοφ εντυπωσιακά.

Ο Παναιτωλικός πιέζει, είναι πολύ καλύτερος, αλλά ο πορτιέρο του Ατρόμητου δείχνει σε πολύ καλή ημέρα.

ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
13′ Σέντρα του Ρόσα, ο Μαρκόβσκι με ωραία κεφαλιά «ψαράκι» έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκορμπούνοφ.

Ο Παναιτωλικός εξαργύρωσε την ως τώρα πολύ καλή του εμφάνιση με ένα εξαιρετικό γκολ.

20′ Νέα επέμβαση του Γκορμπούνοφ στην προσπάθεια του Μάρκος Πάουλο.

Τα «καναρίνια» κυριαρχούν στο ματς.

Συμπληρώσαμε μισή ώρα παιχνιδιού και ο Παναιτωλικός συνεχίζει να ελέγχει το ματς και να «κυνηγά» ένα δεύτερο γκολ.

35′ Ο Μαρκόφσκι δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και ο Γκορμπούνοφ μπλόκαρε εύκολα.

Το «δίδυμο» των Λόπες, Ρόσα έχει πολλά κέφια.

37′ Σουτ του Ρόσα μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε με πέρασε κόρνερ.

Η ομάδα είναι πάρα πολύ καλή. ΄

44′ Σουτ του Πλατέλλα, ο Κυριακίδης μπλόκαρε εύκολα τη μπάλα.

45′ Σουτ του Μαρκόφσκι από κοντά, η μπάλα πέρασε άουτ.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Για τον Ατρόμητο ετοιμάζεται ο Τόνσο, κάτι που σημαίνει πως οι φιλοξενούμενοι θα «γυρίσουν» το σύστημα σε 4-2-3-1 από 4-3-3.

46′ Ο Τόνσο στην θέση του Κυριακίδη.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

50′ Ο Τόνσο άγγιξε το γκολ και ο Ατρόμητος απείλησε για πρώτη φορά ουσιαστικά την εστία του Κυριακίδη.

Οι φιλοξενούμενοι έχουν μπει καλύτερα στο δεύτερο μισό.

56′ Σουτ του Μύγα, ο Γκορμπούνοφ έδιωξε σε κόρνερ.

58′ Ωραία κίνηση του Ρόσα, που ξέφυγε αλλά δεν έκανε καλό τελείωμα.

59′ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα πέρασε άουτ.

Οι τελικές είναι 12-4 υπέρ των «κυανοκίτρινων».

Ο Ρόσα κάνει… μαγικά πράγματα μέσα στο γήπεδο.

Οι παίκτες του Ατρόμητου, εκνευρισμένοι επειδή ο Ρόσα τους… άδειαζε τον «σήκωσαν» στον αέρα με τον Τόνσο που πήρε κίτρινη.

62′ Ο Γκορμπούνοφ απέκρουσε την κοντινή κεφαλιά του Μύγα.

63′ Σουτ του Μύγα, η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι του Γκορμπούνοφ που απλά… κοίταγε.

Ο Παναιτωλικός στο καλύτερο φετινό του ματς, κάνει ότι θέλει τον Ατρόμητο και κερδίζει 1-0 αντί για μίνιμουμ 3-0.

65΄Ο Νταουντά στην θέση του Πλατέλλα.

68′ Ο Κουτρομάνος στη θέση του Λόπες που έδειξε να κουράζεται.

Πλέον τα «καναρίνια» παίζουν 4-3-3.

72′ Ο Μουνιός αντί του Κλέσιο.

Πλέον ο Ατρόμητος παίζει με δύο φορ.

76′ O Oύμπισες από κοντά, ο Κυριακίδης τον πρόλαβε.

ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

2-0. 77′ Ο Μουνιός εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κοντοέ, του πήρε τη μπάλα, πέρασε τον Γκορμπούνοφ και ανενόχλητος πλάσαρε σε κενή εστία.

Η ομάδα επιβραβεύτηκε για την καλύτερη φετινή της εμφάνιση και με ένα δεύτερο γκολ.

79’Ο Ζησόπουλος στη θέση του Κοντοέ.

Ετοιμάζεται ο Παπαδόπουλος για το ντεμπούτο του.

Η ομάδα κάνει… ότι θέλει μέσα στο γήπεδο.

81′ Ο Παπαδόπουλος αντί του Μαρκόβσκι.

83′ Οι αμυντικοί του Παναιτωλικού (ο Μύγας συγκεκριμένα) πρόλαβαν τον Ντάουντα που ήταν έτοιμος να σουτάρει μέσα από την περιοχή.

84′ Κίτρινη στον Λημνιό για «θέατρο».

Απομένουν οι καθυστερήσεις για να λήξει το ματς.