Παναιτωλικός-Λεβαδειακός (2-0, live)

Καλησπέρα σας,
μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live χρόνο το ματς του Παναιτωλικού με τον Λεβαδειακού.

Ο Μύγας δεν κατάφερε να ξεπεράσει την ίωση που τον ταλαιπωρούσε και τελικά έμεινε εκτός 18αδας, όπως και ο Χαντάκιας. Την θέση του πρώτου στο δεξί άκρο της άμυνας θα πάρει ο Κουτρομάνος, ενώ στον πάγκο έμειναν και οι Κλέσιο, Μπράβο.

Ο Μάκης Χάβος θα ξεκινήσει με τον Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τους Κουτρομάνο, Κούσα, Ροντρίγκες, Ρότσα στην άμυνα, τους Μάκο, Μάρκος Πάουλο στον άξονα, τους Ρέι, Μουνιός στα άκρα, τον Λόπες σε ρόλο οργανωτή και τον Μαρκόβσκι στη κορυφή της επίθεσης.

Ο Λεβαδειακός θα ξεκινήσει με τους Ναμάσκο, Νιάσε, Μαχαίρα, Βασιλείου, Σίλβα, Γιακουμάκη, Μεντί, Καλτσά, Ουόν, Καραχάλιο και Μιλιάζες.

Ολα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση.

Κρατείται ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αγγελου Τριανταφύλλου.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

Ο Λεβαδειακός έχει διάταξη με τρία στόπερ, καθώς θέλει να προσέξει τα «μετόπισθέν» του.

4′ Σέντρα Κουτρουμάνου, ο Μαρκόβσκι έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

9′ Κίτρινη στον Γιακουμάκη.

10′ Εκτέλεση φάουλ του Ρότσα, ο Μάρκος Πάουλο ήρθε σαν «τρέιλερ», έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Η ομάδα έχει μπει καλά και «ψάχνει» το γκολ.

15′ Παράλληλη του Ρέι, ο Ναμάσκο βγήκε και μπλόκαρε τη μπάλα προ του Μαρκόβσκι.

17′ Κίτρινη στον Μουνιός.

Υπάρχει μικρή διακοπή καθώς οι Μαρκόβσκι και Ναμάσκο συγκρούστηκαν.

Κανονικά συνεχίζουν οι δύο παίκτες.

25′ Κίτρινη στον Τόνι Σίλβα.

Η κατοχή μπάλας είναι 71%29% υπέρ του Παναιτωλικού, καθώς ο Λεβαδειακός τον περιμένει όλος στην άμυνα.

29′ Ο Μάκος προσπάθησε να βρει τον Μουνιός στη πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού, όμως ο Ναμάσκο βγήκε εκτός της περιοχής του, έκλεισε το οπτικό πεδίο του Αργεντινού και η μπάλα κατέληξε άουτ.

40′ Σουτ του Ρέι, ο Ναμάσκο έδιωξε γροθιές και μετά ο Μαρκόβσκι δεν κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά.

42′ Κίτρινη στον Μιλιάζες.

43′ Κεφαλιά του Μαρκόβσκι μετά από σέντρα του Μουνιός, η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Παναιτωλικός κυριαρχεί, αλλά ο Λεβαδειακός έχει συνεχώς 10 παίκτες πίσω από την μπάλα.

44′ Κίτρινη στον Μεντί.

45′ Σουτ του Λόπες μέσα από τη περιοχή μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο όπου η μπάλα πέρασε από το «τοίχος», η μπάλα πέρασε άουτ.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Οι τελικές στο πρώτο ημίχρονο είναι 10-0 υπέρ του Παναιτωλικού και η κατοχή μπάλας 68%32% υπέρ των «κυανοκίτρινων».

Ο Ρόσα θα περάσει στη θέση του Μουνιός.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ Ο Ρόσα στη θέση του Μουνιός.

47′ Ο Βούρος στην θέση του Καραχάλιου.

50′ Κεφαλιά του Μεντί, η μπάλα πέρασε άουτ. Ηταν η πρώτη τελική του Λεβαδειακού στο ματς.

Πλέον ο Λεβαδειακός παίζει με τετράδα στην άμυνα.

Ετοιμάζεται ο Παπαδόπουλος.

65′ Σουτ του Ρέι, η μπάλα πέρασε άουτ.

66′ Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Λόπες. Πλέον ο Παναιτωλικός θα παίξει με «δίδυμους πύργους».

72′ Κίτρινη στον Μαχαίρα.

73′ Ο Κλέσιο στην θέση του Κουτρομάνου.

74′ «Καρφωτή» κεφαλιά του Μαρκόβσκι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρότσα, η μπάλα πέρασε άουτ.

ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

76’1-0. Ο Ρόσα έβγαλε την κάθετη πάσα στον Μαρκόβσκι, που απέφυγε τον Μεντί, έστρωσε στον Παπαδόπουλο που πλάσαρε εύστοχα μέσα από τη περιοχή του Λεβαδειακού. Ο έμπειρος φορ… άνοιξε λογαριασμό με την «κυανοκίτρινη» φανέλα.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

84′ Ο Ρόσα έκανε τη σέντρα και ο Μαρκόβσκι με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του Παναιτωλικού και «κλείδωσε» τη νίκη του.

86΄ Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

88′ Ο Ζεζίνιο αντί του Καλτσά.