Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ (0-1, Live)

Καλησπέρα σας,
θα παρακολουθήσουμε μαζί σε live χρόνο το ματς του Παναιτωλικού με τον ΠΑΟΚ.

O Μάκης Χάβος θα ξεκινήσει τους Κυριακίδη, Κούσα, Χαντάκια, Ροντρίγκες, Μύγα, Ρότσα, Μάκο, Πάουλο, Κλέσιο, Μουνιός και Μαρκόφσκι. Οπως γίνεται αντιληπτό το νεαρός τεχνικός άλλαξε το σύστημα σε 3-4-3. Ο Κυριακίδης θα είναι κάτω από τα γκολπόστ, οι Κούσας, Χαντάκιας, Ροντρίγκες στα στόπερ, οι Μάρκος Πάουλο, Μάκος στον άξονα, ο Μύγας δεξιός μπακ-χαφ, ο Ρότσα αριστερός μπακ-χαφ, οι Κλέσιο, Μουνιός στα άκρα και ο Μαρκόφσκι στην κορυφή της επίθεσης.

Ο ΠΑΟΚ θα ξεκινήσει με τους Γλύκο, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Πέλκα και Αθανασιάδη.

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στο γήπεδο.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

4′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρότσα από τα πλάγια, η μπάλα έσκασε μέσα στη περιοχή, αλλά ο Γλύκος δεν αιφνιδιάστηκε και έδιωξε με τις γροθιές. Πρώτη καλή στιγμή για τα «καναρίνια».

14′ Ο Κυριακίδης βάζει stop στον Μπίσεσβαρ και ο Σακχόφ από κοντά πλασάρει αλλά η μπάλα πέρασε κόρνερ.

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο και τα «καναρίνια» ακόμη δεν έχουν… συνηθίσει το νέο τους σύστημα, καθώς για πρώτη φορά παίζουν 3-4-3.

21′ Ακυρώθηκε σωστά ως οφ σάιντ γκολ του Σάκχοφ.

Υπάρχει πρόβλημα με τον Μύγα.

28′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο, η μπάλα πέρασε κόρνερ.

31′ Σουτ του Αθανασιάδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Κόκκινη στον Αθανασιάδη.

Ο Αθανασιάδης χτύπησε τον Χαντάκια μετά από ένα φάουλ που του έκανε ο νεαρός στόπερ και αποβλήθηκε σωστά.

Ο Κάμπος δεν μπορεί να συνεχίσει για τον ΠΑΟΚ, όπως και ο Μύγας για την ομάδα. Ετοιμάζονται οι Μυστακίδης και Κουτρομάνος αντίστοιχα.

40′ Ο Κουτρομάνος στην θέση του Μύγα.

40′ Ο Μυστακίδης στην θέση του Τζαλμά Κάμπος.

41′ Κεφαλιά του Σάκχοφ από κοντά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Ο Μουνιός είναι στο έδαφος λόγω ενός χτυπήματος στο κεφάλι.

Το ματς έχει γίνει πολύ σκληρό με πολλά φάουλ και μικροτραυματισμούς.

Κίτρινη στον Σάκχοφ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

51΄ Νέα επέμβαση του Κυριακίδη, σε κοντινό τετ α τετ του Σάκχοφ.

Κίτρινη ο Χαντάκιας.

Κίτρινη στον Μουνιός.

62′ 0-1. Ο Μυστακίδης από κοντά μετά από συνεχή λάθη της άμυνας του Παναιτωλικού.

63′ Ο Μαλεζάς στην θέση του Μπίσεσβαρ.

65′ Ο Ρόσα στην θέση του Ροντρίγκες.

Τώρα η ομάδα θα «γυρίσει» το σύστημα σε 4-2-3-1.

Κίτρινη στον Πέλκα.

76′ Ο Κάνιας στην θέση του Πέλκα. Ο μέσος του ΠΑΟΚ έχει χτυπήσει, ενώ οι φίλοι του Παναιτωλικού τον χειροκροτούν σε μία πολύ ωραία στιγμή.

78′ Ο Λόπες στην θέση του Μουνιός.

Κίτρινη στον Ρότσα.

Μπήκαμε στο 80′.

Απομένουν περίπου 10 λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις.

Τα «καναρίνια» στα τελευταία λεπτά θα παίξουν 4-4-2, με τους Μαρκόφσκι, Κλέσιο στην κορυφή της επίθεσης.