Τους έχει «πελάτες»

Εφιάλτες με τον Βιγιαφάνιες λογικά θα βλέπουν στον Αστέρα Τρίπολης. Και αυτό γιατί ο 25χρονος και στα τέσσερα ματς που τους έχει βρει στον… δρόμο του, έχει κάνω άνω-κάτω την ομάδα τους.

Πέρσι στο ματς της Τρίπολης σε 75 λεπτά συμμετοχής είχε απωλέσει μία εξαιρετική ευκαιρία (εξ’ επαφής είχε πλασάρει άουτ σε παράλληλη πάσα μετά την ισοφάριση του Μορένο λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου) και ήταν πολύ καλός στο 1-1 με τους Αρκάδες. Στην αναμέτρηση του Αγρινίου πέτυχε ένα γκολ στη νίκη του Παναιτωλικού με 1-0 και σε όλο το παιχνίδι που έπαιξε ήταν μαζί με τον Νίκολα Μαρτίνες οι κορυφαίοι.

Στον αγώνα του πρώτου γύρου πέρασε σαν αλλαγή και σε 23 λεπτά συμμετοχής σημείωσε ένα τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό 2-0, ενώ στο σημερινό σε 79 λεπτά είχε μία εξαιρετική ασίστ και ένα δοκάρι. Έτσι ο Αργεντινός σε συνολικά 267 λεπτά που έχει παίξει με τους Αρκάδες, έχει δύο γκολ, μία ασίστ, ένα δοκάρι και ακόμη μία «καθαρή» φάση για γκολ. Δηλαδή τους έχει… πελάτες.