To report του Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός 0-0

Να κλείσει το 2017 με ένα θετικό αποτέλεσμα και να βελτιώσει την βαθμολογική του θέση ήθελε ο Παναιτωλικός στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα και τα κατάφερε με το 0-0!

ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ. 0-0

96′ Κίτρινη στον Ρόσα.

94′ Κίτρινη στον Κυριακίδη για καθυστέρηση.

93′ Κόρνερ για τους Αρκάδες…

5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Με κάθε τρόπο αμύνεται πλέον ο Παναιτωλικός. Με δέκα παίκτες πίσω από την μπάλα και τους γηπεδούχους να πιέζουν αφόρητα!

88′ Εκπληκτική αντεπίθεση του Παναιτωλικού κι απίθανη χαμένη ευκαιρία του Μάρκος Πάουλο.

87′ Τρίτη αλλαγή και για τον Παντελίδη με τον Τσιλιανίδη αντί του Μουνάφο.

85′ Άμεση αντίδραση από τον Χάβο που περνάει Μαρινάκη στον άξονα στη θέση του Μάζουρεκ.

84′ Απίθανα πράγματα! Δεύτερη κίτρινη στον Μπεχαράνο και με 10 πλέον ο Παναιτωλικός.

Περίπου 10 λεπτά ακόμη μαζί με τις καθυστερήσεις. Ο Παναιτωλικός έχει… σφίξει την άμυνα του για τον πολύτιμο βαθμό.

76΄Ο Καλτσάς στη θέση του Δουβίκα.

76′ Επιθετικά ο Παναιτωλικός παραμένει ανύπαρκτος, αλλά στα μετόπισθεν έχει τον τρόπο να ανταποκρίνεται.

70′ Αλλαγή για τον Αστέρα με τον Μαντίγκα αντί του Ισνάλντο.

68′ Κίτρινη στον Μπεχαράνο.

66′ Ο Ιγκλέσιας βουτάει μέσα στην περιοχή για πέναλτι και βλέπει σωστά κίτρινη για θέατρο.

64′ Σπουδαία επέμβαση του Αθανασιάδη στο απευθείας φάουλ του Μάρκος Πάουλο. Η καλύτερη φάση του Παναιτωλικού στο ματς.

64′ Δεύτερη αλλαγή για Παναιτωλικό. Μέσα ο Τσοκάνης, εκτός ο Ρότσα!

63′ Φάουλ σε καλή θέση για τους Αγρινιώτες.

58′ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ του Κυριακίδη στο πλασέ του Τόνσο, που βρέθηκε μόνος του και πλάσαρε για το γκολ

57′ Υποψία ευκαιρίας με τον Ροντρίγκες αλλά έβαλε λάθος το πόδι κι απομάκρυνε την μπάλα, αντί να την στείλει προς την εστία του Αστέρα.

52΄Κίτρινη στον Ρότσα.

47′ Κίτρινη ο Μύγας και επικίνδυνο φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης.

46′ To 2o ημίχρονο άρχισε με τον Παναιτωλικό στην σέντρα και αλλαγή. Εκτός ο Μαρκόφσκι μέσα ο Κλέσιο.

45΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ

36′ Κίτρινη ο Μαρκόφσκι.

32΄Σε παθητικό ρόλο ο Παναιτωλικός, δεν μπορεί να πλησιάζει την περιοχή του Αστέρα.

22΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με την κοντινή προβολή του Ιγκλέσιας και τον Μπεχαράνο πάνω στη γραμμή να διώχνει.

9′ Καλό σουτ του Μάρκος Πάουλο η μπάλα άουτ. Η πρώτη τελική του Παναιτωλικού στο παιχνίδι.

8′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

1΄Σέντρα στον αγώνα.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού έχει ως εξής: Κυριακίδης, Μύγας, Μιχάι, Ροντρίγκες, Ρότσα, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Μάσουρεκ, Ρόσα, Μοράρ, Μαρκόφσκι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αθανασιάδης, Ιγκορ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Ισνάλδο, Τόνσο, Μανιάς

ΜΙΚΡΑ ΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ

-Για ακόμη ένα εκτός έδρας ματς περίπου 100 οργανωμένοι φίλοι του Παναιτωλικού στο πλευρό της ομάδας.

-Για πρώτη φορά φέτος θα δούμε τον Παναιτωλικό σε διάταξη 4-4-2 από την αρχή του ματς. Με τους Μοράρ και Μαρκόφσκι στην κορυφή της επίθεσης.

-Οι σερί κακές εμφανίσεις του Βαγγέλη Μόρα στα τελευταία ματς τον κρατούν στο πάγκο, με τους Μιχάι και Ροντρίγκες να βρίσκονται στο κέντρο της άμυνας.

-Με γκρι εμφανίσεις για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα τα «καναρίνια».