To report του Ατρόμητος Αθηνών-Παναιτωλικός 1-0

Την πρώτη φετινή εν Αθήναις έψαχνε ο Παναιτωλικός  στο Περιστέρι, αλλά τελικά έχασε πολλές ευκαιρίες και το ματς από τον Ατρόμητο!

ΤΕΛΟΣ… 1-0 ο Ατρόμητος.

91′ Σουτ του Κάπελ μπλοκάρει ο Μπάρκας.

90′ Καλή ευκαιρία από τον Στόιτσεφ.

87′ Κεφαλιά του Μαρκόφσκι, μπλοκάρει εύκολα ο Μπάρκας.

82′ Απίθανη ευκαιρία ο Μαρκόφσκι! Ο Κεϊτά κάνει λάθος πάσα, βγάζει τον Μαρκόφσκι απέναντι στον Μπάρκα, ο επιθετικός του Παναιτωλικού πλασάρει από μακριά και έστειλε την μπάλα άουτ.

80′ Ο Ουσέρο αντί του Σουμπίνιο.

75′ Απίθανη ευκαιρία με εξ επαφής κεφαλιά του Παπάζογλου.

74′ Ο Στόιτσεφ στην θέση του Ματέι!

73΄Ο Παπάζογλου στην θέση του Φερέιρα.

69′ Κεφαλιά του Κούσα, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

68′ Ο Ούμπιδες εκτελεί φάυλ, ο Κυριακίδης διώχνει με γροθιές.

66′ Ο Μύγας δίνει την θέση του στον Κάπελ.

62΄Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Μάκος σουτάρει άουτ!

56΄Κίτρινη ο Λε Ταλέκ.

54΄Στο γήπεδο ο Ουάρντα, που παίρνει την θέση του Βασιλούδη.

46΄Σέντρα στο 2ο μέρος…

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.

45΄Ο Μπρίτο… χόρεψε τον Κούσα, ο Κυριακίδης έκανε την μεγάλη επέμβαση, όμως η άμυνα… κοιμήθηκε και σε κενή εστία ο Άγγλος φορ βρήκε δίχτυα.

45΄Γκολ για τον Ατρόμητο με τον Λε Ταλέκ. 1-0

41΄Ευκαιρία με τον Μπίτολο για τον Ατρόμητο. Το 0-0 παραμένει, με τους Αγρινιώτες να είναι πιεστικοί τα τελευταία λεπτά!

30′ Μοναδική ευκαιρία με τον Μαρκόφσκι! Ο Ρουμπουλάκου ανέβηκε από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή έκανε το γύρισμα στον Σέρβο ο οποίος δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε ώστε να σκοράρει!

27΄Κίτρινη στον Σουμπίνιο.

22΄Κεφαλιά του Ματέι, άουτ.

19′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να προηγηθεί στο σκορ. Εκτέλεση φάουλ του Πάουλο από τα αριστερά, ο Χαντάκιας έκανε το πλασέ στη κίνηση με την μπάλα να φεύγει άουτ.

18΄Έξυπνη ενέργεια του Φερέιρα και σέντρα, αλλά ο Μπάρκας, πρόλαβε τον Μαρκόφσκι.

-Με αμυντικούς προσανατολισμούς η έως τώρα παρουσία του Παναιτωλικού. Μακριά από την περιοχή του Ατρομήτου κινείται ο Μαρκόφσκι.

-Kίτρινη για τον Γιώργο Μύγα.

7΄Φάουλ από καλή θέση του Σουμπίνιο, η μπάλα σταματάει στο… κυανοκίτρινο τείχος.

-Πιο δυνατός στο πρώτο πεντάλεπτο ο Ατρόμητος.

1′ Άρχισε το ματς με τον Ατρόμητο να έχει πρώτος την μπάλα!

-Όλα έτοιμα για την σέντρα στο Περιστέρι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μπάρκας, Μπίτολο, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κεϊτά (90′ Γροντής), Ούμπιντες, Μπρίτο,Ματέι (74′ Στόιτσεφ), Σουμπίνιο (80′ Ουσέρο), Λε Ταλέκ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Ρουμπουλάκου, Μύγας (66′ Κάπελ), Κούσας, Χαντάκιας, Μάκος, Πάουλο, Φερέιρα (73′ Παπάζογλου), Μουνιός, Βασιλούδης (56′ Ουάρντα), Μαρκόφσκι.

ΜΙΚΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

-Εξαιρετικές καιρικές συνθήκες στο Περιστέρι!

-Μετά την εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην ΑΕΚ, ο Γιάννης Ματζουράκης σε ακόμη ένα ματς εμπιστεύεται για βασικούς τους Χαντάκια και Ρουμπουλάκου.

-Ο Παναιτωλικός με 34 βαθμούς είναι στην 8η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Ατρόμητος βρίσκεται στην 10η θέση έχοντας 33 βαθμούς.

-Ο Ευάγγελος Κιοτζένης είναι διαιτητής της αναμέτρησης.

-Μετά τον τραυματισμό του για πρώτη φορά στην αποστολή ο Τάσος Παπάζογλου. Στον πάγκο ακόμη οι: Κριστιάνο, Κουτρουμάνος, Βασιλείου, Ουάρντα, Κάπελ, Ρουσκουσέδα

-Εκτος αποστολής οι Κόρσιενς, Παπουτσογιαννόπουλος.