To report του Ατρόμητος-Παναιτωλικός 0-2

Μεγάλη εμφάνιση και τεράστιο αποτέλεσμα για τον Παναιτωλικό που με τα γκολ των Ροντρίγκες και Ουάρντα κέρδισε με 2-0 στο Περιστέρι τον Ατρόμητο με ξανά σπουδαίο τον Κυριακίδη!

3η αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λεντέσμα στην θέση του Τσοκάνη!

Κίτρινη σε Ουάρντα.

94′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ουάρντα 0-2 και τέλος!

Νέα τεράστια επέμβαση του Κυριακίδη!

Εκπληκτική επέμβαση του Κυριακίδη στο φάουλ του Ούμπιντες.

90+ Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο, από… χαζή εκτίμηση του Κουτρουμάνου.

Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνου.

90′ Πιέζει ο Ατρόμητος για το γκολ. Κέρδισε κόρνερ.

88′ Απίθανη ευκαιρία για τον Παπαδόπουλο που σε κενή εστία δεν προλαβαίνει την μπάλα!

Στο 86΄το παιχνίδι.

Εκτός γηπέδου ο Ροντρίγκες για πρώτες βοήθειες, με 10 για λίγο οι Αγρινιώτες.

81′ Δεύτερη αλλαγή για Παναιτωλικό. Μέσα ο Κουτρουμάνος, στον πάγκο ο Τομανέ.

77΄Κλείνει τις αλλαγές ο Δέλλας με τον Παπαδόπουλο στην θέση του Μπάχα.

75′ Εξαιρετική ενέργεια του Κλέσιο, αλλά όχι ανάλογο φινάλε.

72′ Λάθος εκτίμηση από Ροντρίγκες και παραλίγο αυτογκόλ αλλά μεγάλη επέμβαση από τον Κυριακίδη.

70′ Πάλι ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, πάλι απελπιστική η σκέψη του Ουάρντα.

69′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μαρκόφσκι έξω ο Φερέιρα!

69′ Απίθανη η ευκαιρία για τον Ουάρντα που από καλή θέση σουτάρει απελπιστικά!

68΄Στην θέση του Γροντή ο Λημνιός.

67′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

60΄Άγιο είχε ο Παναιτωλικός. Από το ύψος της μικρής περιοχής και μόνος του ο Λε Ταλέκ σουτάρει ψηλά άουτ.

57′ Αλλαγή για τον Δέλλα. Μέσα ο Βασιλείου, εκτός ο Μπρίτο.

57΄Κίτρινη στον Τόνσο.

54΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, αλλά το σουτ του Τομανέ περνάει δίπλα από την εστία του Γκορμπούνοφ.

48′ Κόρνερ κερδίζει ο Ατρόμητος.

47΄Σουτ χωρίς τύχη από τον Ουάρντα.

46′ Σέντρα για τον Ατρόμητο στο 2ο ημίχρονο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ. 0-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΣ.

Σε παθητικό ρόλο τα τελευταία 7-8 λεπτά ο Παναιτωλικός. Έδωσε χώρο στον Ατρόμητο. Δεν χρειάζεται τόσο…

36΄Μεγάλη τριπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο με Λε Ταλέκ, Ούμπιντες και Μπάχα.

35΄Φάση-καρμπόν σέντρα του Κλέσιο, ο Ροντρίγκες στην φάση αλλά αυτή την φορά το τελείωμα δεν ήταν καλό.

34΄Ακόμη ένα κόρνερ για τον Τίτορμο.

Μισή ώρα αγώνα. Ο Παναιτωλικός πάει το ματς εκεί που θέλει. Έχει βρει το γκολ, δεν… τρώει φάσεις, γυρίζει σωστά την μπάλα.

22′ Ο Μπάχα από θέση οφσάιντ σκοράρει, αλλά το γκολ σωστά ακυρώνεται.

20΄Κίτρινη ο Τομανέ για μαρκάρισμα στον Λαζαρίδη.

16΄Στο έδαφος ο Κούσας δέχεται πρώτες βοήθειες, καθώς δέχτηκε την μπάλα στο πρόσωπο.

Καταπληκτικός συνδυασμός. Πάσα του Ουάρντα στον Κλέσιο, αυτός τρομερή σέντρα στην καρδιά της περιοχής και με άψογο πλασέ ο Ροντρίγκες σκοράρει!

12΄ΓΚΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 0-1 ο Παναιτωλικός.

11΄Πρώτο κόρνερ στο ματς για τους Αγρινιώτες.

-Ο Παναιτωλικός κυρίως με τον Κλέσιο προσπαθεί να βάλει την μπάλα στην περιοχή του Ατρομήτου.

5΄Το πρώτο πεντάλεπτο δεν… κρύβει συγκινήσεις. Αναγνωριστικό ματς από τις δύο ομάδες.

1′ Σέντρα στο Περιστέρι

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Χαρμπούνοφ, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Ζησόπουλος, Κυριακίδης, Ούμπιντες, Μπρίτο (57΄Βασιλείου), Γροντής (68΄Λημνιός), Μπαχά, Τόνσο, Λε Ταλέκ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μάκος, Κλέσιο, Φερέιρα (69΄Μαρκόφσκι), Πάουλο, Τομανέ (81΄Κουτρουμάνος), Ουάρντα