To report του Παναιτωλικός-ΑΕΛ 3-1

Μετά από 2… στείρους μήνες και με αρκετή δόση άγχους ο Παναιτωλικός κέρδισε 3-1 την ΑΕΛ και πήρε ξανά ανάσα!

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ… ΕΣΠΑΣΑΝ ΚΑΡΔΙΕΣ ΣΤΟ 2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με ατομική ενέργεια στις καθυστερήσεις ο Ρόσα «τέλειωσε» το ματς! 3-1

Κίτρινη για καθυστέρηση ο Ρόσα.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις…

Μπήκαμε στο 90′ και με το άγχος να έχει λυγίσει τους πάντες…

89′ Ο Γιαννιτσάνης αντί του Λεοζίνιο.

Με ανύπαρκτο οφσάιντ σταματάει ο Κλέσιο στην επίθεση.

87′ Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ με τον Μασούρα, αλλά ο Ρότσα βάζει την κόντρα και κόρνερ.

86′ Απίθανη ευκαιρία με τον Ρότσα να σκοράρει και να… τελειώσει το ματς.

Ο Χάβος φωνάζει συνεχώς στους παίκτες του να κρατήσουν την μπάλα και να μην δίνουν μέτρα στους Λαρισαίους.

81΄Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ με τον Λαγό αντί του Φάρκας.

74΄Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Λόπεζ, στον πάγκο ο Μάζουρεκ.

68′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα στη θέση του Μαρκόφσκι.

-Κίτρινη και στον Κριζμάν.

-Κίτρινη ο Μαρκόφσκι.

-Αποδοκιμασίες από τον κόσμο που βλέπει την ομάδα του να έχει δώσει χώρο στην ΑΕΛ.

64΄Πρώτη αλλαγή για τον Τίτορμο. Ο Κλέσιο στη θέση του Μοράρ.

-Παθητικός ρόλος για Παναιτωλικό τα τελευταία λεπτά… Χρειάζεται ένα «ξύπνημα» πριν έρθει… χαστούκι.

-Πάλι παιχνίδι με την φωτιά για τον Παναιτωλικό.

48′ Γκολ για την Λάρισα. Από την πάσα του Ναζλίδη στην αντεπίθεση, ο Λεοζίνιο πλασάρει σωστά τον Τσέναμο και 2-1.

-Ο Ρότσα το φάουλ μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς.

47΄Κίτρινη στον Αγκάνοβιτς και φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Παναιτωλικό.

46′ Σέντρα στο 2ο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές.

42΄Κεφαλιά του Λεοζίνιο, μπλοκάρει ο Τσέναμο.

-Ενοχλήσεις για τον Μάζουρεκ που δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

34′ ΓΚΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 2-0 από το μαγικό γκολ του Μάζουρεκ. Πήρε την μπάλα από το κέντρο έφτασε έξω από την περιοχή και… πυροβόλησε τον Μπόζοβιτς!

Η ΑΕΛ έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο. Δεν πρέπει να το επιτρέψουν οι Αγρινιώτες για να μην την… πατήσουν όπως με τον Απόλλωνα!

Από το κέντρο και μπροστά ο Παναιτωλικός είναι καλός. Είναι ευκαιρία να βρει γρήγορα ένα ακόμη γκολ για να ναι πιο χαλαρός.

18′ Σουτ του Μπεχαράνο από καλή θέση άουτ.

-Το δίδυμο Μιχάι-Χαντάκιας έχει… θεματάκια και ο Χάβος φωνάζει.

17′ Aπίθανη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Αμυντική ολιγωρία, μόνος ο Λεοζίνιο σουτάρει από καλή θέση ψηλά άουτ.

14′ Κίτρινη στον Πάουλο

-Ο Μοράρ εκμεταλλεύεται το λάθος του Μασούρα, παίρνει 2 κόντρες από τους αμυντικούς της ΑΕΛ και με σουτ ανοίγει το σκορ για τον Παναιτωλικό.

12′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-0 ο Μοράρ.

5΄ Σουτ του Μάρκος Πάουλο που δεν απασχολεί τον Μπόζοβιτς.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση του Αγρινίου με την Λάρισα να έχει την πρώτη κατοχή.

-Ο Μάκης Χάβος θα ξεκινήσει με τους Τσέναμο στην εστία, τον Μαρινάκη δεξί μπακ, τους Μιχάι, Χαντάκια στα στόπερ, τον Ρότσα αριστερό μπακ, τους Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο στον άξονα, τον Μάζουρεκ οργανωτή, τον Μοράρ αριστερό εξτρέμ, τον Ντίας δεξιό και τον Μαρκόβσκι στην κορυφή της επίθεσης.