To report του Παναιτωλικός-ΑΕΛ (2-1)

Μετά από 2 σερί ήττες κόντρα στον Λεβαδειακό και τον ΠΑΣ Γιάννινα, τα χαμόγελα επέστρεψαν στο Αγρίνιο με το 2-1 του Παναιτωλικού κόντρα στην ΑΕΛ!

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

90’+1′ Απίστευτη ευκαιρία με τον Κλέσιο, που μπήκε ανάμεσα σε Φάρκας, Γιοβάνοβιτς, τους «τρύπησε» αλλά τετ α τετ με τον αντίπαλο πορτιέρο πλάσαρε άουτ.

90′ Κίτρινη στον Κουτσιανικούλη.

88′ Σουτ του Μαρουκάκη, ο Κυριακίδης απέκρουσε εντυπωσιακά.

87′ Ο Ντέλετιτς στη θέση του Αντονι.

85′.2-1. Ο Κλέσιο έκανε την σέντρα και ο Μαρκόφσκι με ωραία κεφαλία «ψαράκι» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Λάρισας.

ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

84′ Ο Φάρλεϊ Ρόσα στην θέση του Φερέιρα.

81′ Ο Κουτσιανικούλης στην θέση του Αβραάμ.

Ο Παναιτωλικός έχει «ανέβει» ψηλά και προσπαθεί να φτάσει στο γκολ.

74′ Σουτ του Κλέσιο μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Πλέον η τύχη γυρνά την πλάτη στην ομάδα.

71′ Νέο δοκάρι για τον Παναιτωλικό, καθώς μετά από εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα και αναστάτωση στην άμυνα της Λάρισας, ο Τομανέ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι του πορτιέρο της Λάρισας.

Ο Τομανέ έχει περάσει στα πλάγια και ο Μαρκόφσκι στη κορυφή της επίθεσης.

70′ Κίτρινη στον Γιοβάνοβιτς.

69′ Ο Μαρκόφσκι στην θέση του Ουάρντα.

Μετά την ισοφάριση των «βυσσινί» δεν υπάρχει ρυθμός, γίνονται πολλά φάουλ και το ματς δεν έχει φάσεις.

63′ Κίτρινη στον Κουτρομάνο.

Η άμυνα είναι πολύ ψηλά και οι φιλοξενούμενοι ψάχνουν τις κάθετες πάσεςς.

Μετά το γκολ η ομάδα φαίνεται να έχει χάσει την συγκέντρωσή της.

Ο Κλέσιο θα περάσει στα εξτρέμ και ο Κουτρομάνος στο δεξιό άκρο της άμυνας.

57′ Ο Κουτρομάνος στην θέση του Λεντέσμα.

Ετοιμάζεται ο Κουτρομάνος.

Κόντρα στην ροή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν.

54′. 1-1. Η ΑΕΛ βγήκε στην αντεπίθεση και ο Ναζλίδης πλάσαρε εύστοχα μέσα από την περιοχή.

Πλέον ο Μαρουκάκης είναι στην κορυφή της επίθεσης της Λάρισσς και ο Ναζλίδης σε ρόλο περιφερειακού φορ.
46′ Ο Μαρουκάκης στην θέση του Ναβάρο.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Παναιτωλικός μετά από ένα μέτριο 20λεπτο, ανέβασε την απόδοσή του, σκόραρε, είχε δοκάρι και δίκαια έχει πάρει «κεφάλι» στο σκορ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41′ Σέντρα του Ουάρντα, ο Γιοβάνοβιτς προσπάθησε να διώξει την μπάλα, της άλλαξε λίγο πορεία, ο Ξεονοδόχφ αιφνιδιάστηκε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του. Το γκολ χρεώθηκε στον Αιγύπτιο
ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

Τα «καναρίνια» απώλεσαν την καλύτερή τους ευκαιρία, ενώ οι «βυσσινί» απειλούν κυρίως με τα πλάγια του Κόντορ που είναι δυνατά και θυμίζουν στημένα.

39′ Σουτ του Ουάρντα, η μπάλα αποκρούστηκε από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ξενοδόχοφ, κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

Στο τελευταίο τέταρτο τα «καναρίνια» έχουν… ανεβάσει στροφές.

33′ Κίτρινη στον Φατιόν.

28′ Αδύναμο σουτ του Μάρκος Πάουλο, μπλόκαρε εύκολα ο Ξενοδόχοφ.
Η ομάδα δείχνει να έχει… δημιουργικό πρόβλημα. Το άγχος είναι εμφανές.

22′ Σουτ του Μάρκος Πάουλο, η μπάλα πέρασε άουτ.

Η ομάδα ανεβάζει ρυθμούς.

17′ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα πέρασε άουτ.

13′ Εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα, ο Μιγκέλ Ροντρίγκες δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

Ο Παναιτωλικός προσπαθεί από τα άκρα να απειλήσει, χωρίς όμως επιτυχία.

Στα πρώτα λεπτά οι φιλοξενούμενοι δείχνουν πιο δραστήριοι.

Η ΑΕΛ έχει επίσης διάταξη 4-2-3-1, με τους Ξενοδόχοφ, Γιοβάνοβιτς, Ναζλίδη, Βαρέλα, Αβραάμ, Ρέντζα, Κόντορ, Φάρκας, Ναβάρο, Άντονι, Ποτουρίδη.

4′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη, η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Κυριακίδης είναι κάτω από τα γκολπόστ, οι Κούσας, Ροντρίγκες, Κλέσιο, Τσοκάνης στην άμυνα, οι Μάκος, Μάρκος Πάουλο στον άξονα μπροστά τους, οι Ουάρντα, Φερέιρα, Λεντέσμα η μεσοεπιθετική τριάδα και ο Τομανέ στην κορυφή της επίθεσης.

Ο Γιάννης Ματζουράκης ξεκίνησε με τους Κυριακίδη, Ροντρίγκες, Κούσα, Τομανέ, Κλέσιο, Φερέιρα, Μάκο, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνη, Λεντέσμα και Ουάρντα.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Οι δύο ομάδες είναι στην σέντρα.

MIΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ

-Η αποστολή του Παναιτωλικού αποτελείται από τους: Κουτρομάνος, Ροντρίγκες, Κούσας, Μουνιός, Ρόσα, Τομανέ, Κλέσιο, Φερέιρα, Μάκος, Μαρκόβσκι, Πάουλο, Τσοκάνης, Ρότσα, Λεντέσμα, Καμαβουάκα, Χαντάκιας, Ουάρντα, Βασιλούδης, Κυριακίδης, Κριστιάνο.

-Ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από την ΕΠΣ Αρκαδίας θα σφυρίξει την αναμέτρηση του Αγρινίου. Πρόκειται για το… ντεμπούτο του στην Σούπερ Λίγκα!

-Ντεμπούτο και για τον Σάκη Τσιώλη στον πάγκο της ΑΕΛ μετά την… περιπετειώδη απομάκρυνση του Άγγελου Αναστασιάδη.

-Ο Τίτορμος βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς, όσες έχει και η σημερινή του αντίπαλος.

-Για 2ο σερί ματς, μετά από αυτό της περασμένης Δευτέρας κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, το πέταλο των θυρών 6-7 παραμένει κλειστό λόγω έργων για το στέγαστρο.