To report του Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1

Ο Παναιτωλικός στην επανέναρξη του πρωταθλήματος… έψαξε την επιστροφή στις επιτυχίες, αλλά το 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης σφράγισε τις προσπάθειες όλων!

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ

93′ Ο Παπάζογλου έχασε την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ να… κλέψει το ματς και να γίνει ήρωας. Κεφαλιά άουτ.

90′ Απίθανη επέμβαση του Κυριακίδη στο σουτ του Χαμντανί και ευκαιρία για τον Μανιά σε κενή εστία.

Στο φινάλε πιέζει για τον γκολ ο Παναιτωλικός.

87′ Από καλό σημείο η κεφαλιά του Παπάζογλου, αλλά η μπάλα πάνω από την εστία του Ντοναρούμα.

82΄Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μπέρτο και τεράστια επέμβαση του Κυριακίδη.

81′ Από καλή θέση σουτάρει απελπιστικά ο Τσοκάνης.

Κοκορομαχία Ρέι με Γιαννούλη κι από… μια κίτρινη!

75΄Ο Τσιλιανίδης αντί του Φαρίνια.

73′ Ο Μαρκόφσκι αντί του Παπαδόπουλου.

70′ Ο Χαμντανί στην θέση του Ιγκλέσιας.

69΄ΓΚΟΛ για στον Αστέρα, με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μάσα. Αυτή την φορά δεν μπόρεσε ο Κυριακίδης, αφού τον… πούλησε το τείχος που άνοιξε.

68′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, αλλά και μεγάλο λάθος για τον Ρέι που αντί να δώσει πάσα στον Παπαδόπουλο που ήταν σε κενή εστία… τέλειωσε μόνος την φάση κι αστόχησε. Εδώ θα μπορούσε να τελειώσει και το ματς.

Ο Παναιτωλικός δεν αντιδρά κι αν συνεχίσει έτσι η πίεση του Αστέρα θα ενταθεί…

67′ Κίτρινη ο Φαρίνια.

66΄Τρομερή επέμβαση του Κυριακίδη, στο απευθείας χτύπημα φάουλ του Μάσα.

64΄ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΡΘΙΟ για την επιστροφή στην δράση του Τάσου Παπάζογλου. Πήρε την θέση του Μύγα και παίρνει το ζεστό χειροκρότημα.

63΄Κίτρινη στον Ιωαννίδη. Η πρώτη για τον Αστέρα.

60′ ΜΥΘΙΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Κυριακίδη στην καρφωτή κεφαλιά του Ιγκλέσιας που και πάλι πήδηξε χωρίς αντίπαλο.

58′ Χωρίς σημασία το μακρινό σουτ του Ροντρίγκες που είχε καλύτερες επιλογές από αυτή που έκανε.

55΄Ο Βασιλούδης εκτός αγώνα. Παίρνει το χειροκρότημα από τον κόσμο και δίνει την θέση του στον Μάκο.

Ο Γρηγόρης Μάκος ετοιμάζεται να περάσει στον αγωνιστικό χώρο.

52′ Κάρτα του Μπλάνα στον Ροντρίγκες και φάουλ για τον Μάσα από πλάγια δεξιά.

50΄Σουτ του Λόπες χωρίς ανησυχία για τον Ντοναρούμα.

Όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης. Ο Αστέρας ετοιμάζει αλλαγή με τον Τριανταφυλλόπουλο να επιστρέφει από πολύμηνη απουσία στην θέση του Γκάουντουτσουκ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ. 1-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΡΕΪ.

Κίτρινη στον Μάρκος Πάουλο. Η 3η σε παίκτη του Παναιτωλικού.

41′ Εκπληκτική ενέργεια του Ρέι που κερδίζει φάουλ σχεδόν στην γραμμή της περιοχής. Εκτελεί ο Ισπανός, αλλά χωρίς τύχη.

Με γκολ του Δώνη, 0-2 ο Ηρακλής.

39′ Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μάσα εκτελεί, ο Τσουκαλάς ανενόχλητος στην περιοχή κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα άουτ.

38′ Κίτρινη στον Μπράβο για μαρκάρισμα στον Μπέρτο και φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα.

Με γκολ του Λεοζίνιο, ο Ηρακλής προηγείται 0-1 στην Κέρκυρα.

30΄Φάουλ του Μάσα, διώχνουν οι Αγρινιώτες

26΄Βόλεϊ στην… άμυνα του Παναιτωλικού από τους παίκτες του Αστέρα, αλλά από την κεφαλιά του Ιγκλέσιας ο Ιωαννίδης σουτάρει άουτ.

25΄Κίτρινη στον Τσοκάνη για το… σκληρό μαρκάρισμα στον Τσοκάνη.

24΄Αδύναμο πλασέ του Μάσα από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

Ζέσταμα και για τον Τάσο Παπάζογλου που μετά από περίπου 7 μήνες αναμένεται να επιστρέψει στην δράση με τα «κυανοκίτρινα».

Μετά τα πρώτα… έντονα λεπτά και το γκολ του Παναιτωλικού έχει «σβήσει» ο ρυθμός του ματς.

14′ Σουτ του Μάρκος Πάουλο, άουτ.

11΄Στο έδαφος ο Μύγας και νέα διακοπή για τις πρώτες βοήθειες.

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναιτωλικό που… ζεσταίνει με τον καλημέρα τον κόσμο του!

4΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-0 ο Παναιτωλικός. Ο Αλβάρο Ρέι με απευθείας χτύπημα φάουλ σκοράρει και πετυχαίνει το 2ο γκολ με την φανέλα του Τίτορμου!

2΄Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, διώχνουν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού.

1′ Σέντρα για τον Αστέρα.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Τσοκάνης, Κούσας, Ροντρίγκες, Μύγας, Μάρκος Πάουλο, Μπράβο, Λόπες, Βασιλούδης, Ρέι, Παπαδόπουλος.

Αστέρας Τρίπολης: Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Σελίν, Γκαουντουτσουκ, Ιγκλέσια, Φαρίνια, Μάσα, Τσουκαλάς, Ιωαννίδης, Μανιάς.

ΜΙΚΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ

-Ο Μάκης Χάβος αντιμετωπίζει σήμερα την ομάδα στον πάγκο της οποίας ξεκίνησε την σεζόν!

-Οι 20 της αποστολής του Παναιτωλικού είναι οι: Κυριακίδης, Καβουσάκης, Μύγας, Κούσας, Ρότσα, Τσοκάνης, Μπράβο, Πάουλο, Μάκος, Ρέι, Ροντρίγκες, Παπαδόπουλος, Ρόσα, Μαρκόβσκι, Χαντάκιας, Βασιλούδης, Λόπες, Παπάζογλου, Γιαννιώτης, Μουνιός.

-Ο Γιώργος Μπλάνας από την Μεσσηνία είναι ο… άρχοντας του αγώνα.

-Πριν την διακοπή ο Παναιτωλικός είχε ηττηθεί με 1-0 στην Λάρισα, ενώ ο Αστέρας είχε αναδειχθεί ισόπαλος 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τρίπολη.