To report του Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-1

Ο Παναιτωλικός το πάλεψε, έβαλε δύσκολα στον ΠΑΟΚ αλλά ο Θάνος είχε… άλλη άποψη και του στέρησε με το έτσι θέλω ότι άξιζε!

90’+ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Ο ΘΑΝΟΣ… ΕΚΛΕΨΕ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ

Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι.

87΄Ο Πρίγιοβιτς σκοράρει και 0-1

85΄Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Ο Θάνος είδε ανατροπή του Βαρέλα από τον Μιχάι.

81′ Ο Χαντάκιας αντί του Ντίας.

80′ Κίτρινη ο Ροντρίγκες.

77′ Ο Σάκχοφ αντί του Κάνιας.

Ο Θάνος διατάσσει την αποβολή του Μίχελ.

73΄Κίτρινη στον Μαρινάκη.

72΄Σουτ του Ρόσα, εύκολα μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

69′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλούδης, αντί του Κλέσιο.

67′ Διπλή επέμβαση από Κυριακίδη, αρχικά στην κεφαλιά του Μάτος και στην συνέχεια στο κοντινό πλασέ του Μπίσεσβαρ.

64΄Τρομερή επέμβαση του Κυριακίδη στο πλασέ του Μπίσεσβαρ με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά αφού βρήκε και στον Ροντρίγκες.

61΄Κίτρινη στον Κλέσιο.

57′ Εκτός γηπέδου ο Λημνιός, μέσα ο Μακ.

-Ο Λουτσέσκου ετοιμάζει τον Μακ.

53΄Τρομερή αντεπίθεση Παναιτωλικού, αλλά τραγικό πλασέ από Μοράρ εύκολα ο Πασχαλάκης.

46΄Στη σέντρα ο Παναιτωλικός και το 2ο ημίχρονο ξεκινάει…

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ 0-0

45+’ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ στην τελευταία φάση του ημιχρόνου.

45+’  Ο Μπίσεσβαρ κάνει πάσα… πάρτο-βάλτο στον Κάμπος κι αυτός χάνει το «άχαστο».

42΄Απίθανη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, σουτ του Κλέσιο υπέροχη επέμβαση του Πασχαλάκη σε κόρνερ.

40′ Σουτ του Πρίγιοβιτς από καλή θέση απελπιστικά άουτ.

39΄Στο έδαφος ο Μάτος.

33΄Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

24΄Ξαναμπήκε ο Μοράρ στο γήπεδο και συνεχίζει.

21′ Στο έδαφος και ο Μοράρ κι αυτό είναι μέγα πρόβλημα αφού δεν υπάρχει άλλος επιθετικός στην αποστολή.

21΄Στο γήπεδο ο Μπίσεσβαρ.

19′ Τράβηγμα για τον Ελ Καντουρί. Πέφτει στο έδαφος και θα γίνει αλλαγή.

16′ Νέα σπουδαία ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μάσουρεκ που δεν… τελειώνει σωστά.

15′ Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο στο Αγρίνιο με την καλύτερη στιγμή να ανήκει στους γηπεδούχους.

10′ Τα λάθη στην άμυνα του Παναιτωλικού διαδέχονται το ένα το άλλο.

8′ Απίθανη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Κλέσιο, από πλεονεκτική θέση απέναντι από τον Πασχαλάκη σουτάρει ψηλά άουτ.

7′ Κόντρα του Ροντρίγκες με τον Βιεϊρίνια και ο Θάνος… ανακαλύπτει φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ σε εξαιρετική θέση.

3′ Σλάλομ του Τζάλμα Κάμπος φτάνει στην περιοχή, σουτάρει και διώχνει σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

1΄Σέντρα για τον ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο και το ματς ξεκινάει.

-Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητητές του αγώνα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Κλέσιο, Τσοκάνης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Μαρινάκης, Πάουλο, Ρόσα, Ντίας, Μάσουρεκ, Μοράρ

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μάτος, Μαουρίσιο, Κάνιας, Κάμπος, Λημνιός, Ελ Καντουρί, Πρίγιοβιτς

ΜΙΚΡΑ ΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ

-Περίπου 150 οπαδοί του ΠΑΟΚ βρίσκονται στο Αγρίνιο, παρά την απαγόρευση.

-Ο Παναιτωλικός βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς κι ο ΠΑΟΚ στην 3η με 40.

-Ο τιμωρημένος Μπεχαράνο και οι τραυματίες Ρότσα και Μπράβο δεν υπολογίζονται από τον Δέλλα.

-Στο Αγρίνιο δεν ταξίδεψε ο Πέλκας που έσπασε τη μύτη του στο ματς Κυπέλλου με τον Ατρόμητο.

-Όσοι βρεθούν σήμερα στο γήπεδο θα πάρουν και μια πρώτη γεύση από τον ηλεκτρονικό πίνακα.