To report του Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα (1-2)

Κακός ο Παναιτωλικός, αν και προηγήθηκε με τον Φερέιρα, δεν μπόρεσε να κρατήσει την πολύτιμη νίκη και ο ΠΑΣ έφυγε με το… τρίποντο από το Αγρίνιο!

\

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

90’+3′ Ο Κόντε απέναντι στον Κυριακίδη, ο πορτιέρο του Παναιτωλικού απομάκρυνε τον κίνδυνο.

90′ Σουτ του Μουνιός, μπλόκαρε ο Περιστερίδης.

89′ Ο Σκόνδρας στη θέση του Γαρουφαλιά.

Στις αρχές του δεύτερου γκολ του ΠΑΣ κατά πάσα πιθανότητα έχει γίνει φάουλ στον Λεντέσμα.

Ο Παναιτωλικός προσπαθεί με σέντρες να φτάσει στο γκολ, αλλά δεν έχει κάνει τη μεγάλη φάση.

84′ Ο Μουνιός στην θέση του Ουάρντα.

83′ Κίτρινη στον Λεντέσμα.

Η ομάδα μετά το 60′ έχει «κάτσει» και το πληρώνει.

81′ 1-2. Ο Γαρουφαλιάς έκανε την κάθετη για τον Μαμπουλού, που βγήκε τετ α τετ με τον Κυριακίδη, τον πέρασε και πλάσαρε σε κενή εστία.

Ο Μάκος έχει «γυρίσει» στα στόπερ και ο Μακαβουάκα μαζί με τον Μάρκος Πάουλο είναι στον άξονα.

74’Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαβουάκα στη θέση του Φερέιρα και ο Λεντέσμα στη θέση του Ροντρίγκεζ.

1-1. 69΄Ο Κοζορώνης έκανε τη σέντρα και ο Μαμπουλού με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε.
H κατοχή είναι 57%-43% υπέρ του Παναιτωλικού.

59′ Ο Μαμπουλού στη θέση του Γιάκου.

57′ Κεφαλιά του Τομανέ, η μπάλα πέρασε άουτ.

55′ Σουτ του Μαρκόφσκι στη κίνηση, η μπάλα πέρασε άουτ. Καλή στιγή για τον Παναιτωλικό.

Τα πρώτα λεπτά στο δεύτερο μισό δεν έχουν ρυθμό.

Ο Μάρκος Πάουλο ξεκίνησε και στο δεύτερο μισό.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Μάρκος Πάουλο έχει ένα πρόβλημα και ίσως δεν ξεκινήσει.

Ο Παναιτωλικός προηγείται του ΠΑΣ 1-0 χάρη στο γκολ του Φερέιρα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Αργεντινός σημείωσε το πρώτο του γκολ με την «κυανοκίτρινη» φανέλα.

42′ Ο Φερέιρα σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Μπέριο, άλλαξε λίγο πορεία και ο Περιστερίδης δεν κατάφερε να αντιδράσει.

ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

41′ Κίτρινη στον Γαρουφαλιά.

34′ Σουτ του Ουάρντα, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

32′ Απίστευτη επέμβαση του Κυριακίδη σε εκτέλεση φάουλ του Γιάκου, μετά ο Μπέριος πήρε το «ριμπάουντ» και σκόραρε αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφ σάιντ. Ο στόπερ του ΠΑΣ καλύπτονταν.

30′ Ο Κούτρης στη θέση του Ναδάλες.

29′ Σουτ του Κλέσιο, μπλόκαρε ο Περιστερίδης.

Ο Ναδάλες έχει χτυπήσει και αναμένεται να αντικατασταθεί από τον Κούτρη.

Στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός πατάει καλύτερα και έχουν μηδενιστεί τα λάθη.

23′ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Περιστερίδη και ο Μαρκόφσκι που προσπάθησε να μπει στη φάση και να πάρει το «ριμπάουντ», καταλογίστηκε σε θέση οφ σάιντ.

20′ Ωραία κίνηση του Μαρκόφσκι και σουτ μέσα από τη περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

17′ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα πέρασε άουτ.

Μετά από 15 λεπτά παιχνιδιού, ο ΠΑΣ έχει τον έλεγχο.

12΄Κίτρινη στον Ροντρίγκεζ.

Η ομάδα κάνει λάθη χωρίς πίεση και «πουλάει» μπάλες.

7΄Σουτ του Γιάκου, η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο ΠΑΣ δείχνει να έχει μπει καλύτερα.

3’Λάθος συννενόηση μεταξύ Ροντρίγκες και Κυριακίδη, ο Ζάιρο πήγε να μπει στη φάση, αλλά πρόλαβε ο πορτιέρο του Παναιτωλικού και έδιωξε σε κόρνερ.

1΄Στην σέντρα οι φιλοξενούμενοι

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο.
Ολα είναι έτοιμα για την σέντρα του ματς.

MIΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ

-Η ενδεκάδα για τον Παναιτωλικό είναι η εξής: Κυριακίδης, Κούσας, Ροντρίγκες, Κλέσιο, Τσοκάνης, Μάρκος Πάουλο, Μάκος, Φερέιρα, Ουάρντα, Τομανέ, Μαρκόφσκι.

-Με… new look το γήπεδο καθώς οι θύρες 6 και 7 έχουν μείνει κλειστές λόγω έργων για την τοποθέτηση του στέγαστρου στο «πέταλο».

-Τα «καναρίνια» προέρχονται από ήττα στην Λιβαδειά (1-0) από τον Λεβαδειακό, ενώ ο ΠΑΣ την περασμένη αγωνιστική επικράτησε εύκολα 4-0 της Λάρισας.

-Οι 11 που επέλεξε ο Γιάννης Πετράκης είναι οι: Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Μπέριος, Γαρουφαλλιάς, Μιχαήλ, Γιάκος, Τζημόπουλος, Κόντε, Ζάιρο, Ναδάλες, Κοζορώνης.

-Στον πάγκο για τους γηπεδούχους είναι οι: Περέιρα, Κουτρομάνος, Μουνιός, Ρότσα, Λεντέσμα, Καμαβουάκα, Χαντάκιας.

-Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους είναι οι: Πασχαλάκης, Δώνης, Καρανίκας, Κούτρης, Βιδάλ, Σκόνδρας, Μαμπουλού.